PORA NA WALKĘ?

Manny Pacquiao i Floyd Mayweather Junior potwierdzili, że są obecnie największymi postaciami współczesnego boksu. W Polsce najwięcej mówiło się o walce Adamek - Kliczko, ale prawdziwą huśtawkę nastrojów zafundował fanom Włodarczyk.

Pacquiao w tym roku pokazał się w ringu dwukrotnie. Wygrał z Shane'em Mosleyem, a później pokonał niejednogłośnie na punkty Juana Manuela Marqueza. O tej ostatniej walce mówiło się zresztą bardzo długo, bo choć Filipińczyk wygrał z Meksykaninem po raz drugi (raz zremisował), to znowu werdykt wzbudził na całym świecie wielkie kontrowersje.

5 maja pojedynek herosów?
Niemniej Paquiao to wciąż najbardziej „gorące" nazwisko w zawodowym ringu. Sprzedaje mnóstwo pakietów pay-per-view i przyciąga na trybuny tysiące kibiców. Z kolei Mayweather Junior walczył po blisko półtorarocznej przerwie. Victor Ortiz nie miał żadnych szans, choć zakończenie walki wielu się nie podobało (piszemy o tym niżej). Niemniej jednak król wrócił.

Nic więc dziwnego, że znowu wrócił temat organizacji pojedynku dziesięciolecia między nim a „Pacmanem". Termin już nawet jest – 5 maja, choć czy rzeczywiście coś z tego będzie? Mayweather od dawna zarzuca Filipińczykowi, że ten tak naprawdę nie chce walczyć, a karierę buduje, pokonując tych, których on już dawno pobił. Amerykanin żądał też antydopingowych testów olimpijskich, ale „Pacman" rzekomo ich nie chciał. Później miał już chcieć, ale nie bezpośrednio przed pojedynkiem. Tak czy inaczej napięcie wciąż rośnie, a jeśli kontrakty zostaną podpisane i obaj zawodnicy wejdą w 2012 roku do ringu, to można śmiało zakładać, że do podziału będzie blisko dwieście milionów dolarów! Czy ktoś jeszcze się dziwi, że to starcie tak elektryzuje cały bokserski świat?

Wzloty i upadki Diablo
W Polsce mieliśmy serial pod tytułem „Wzloty i upadki Krzysztofa Włodarczyka". W Bydgoszczy wygrał z Francisco Palaciosem i obronił pas mistrza świata federacji WBC w kategorii junior ciężkiej. Sam Krzysiek pewnie chciałby o tym występie szybko zapomnieć, bo w ringu było przeraźliwie nudno. Później „Diablo" targnął się na własne życie z powodu problemów osobistych. Wielu sądziło, że trudno mu będzie się pozbierać, a tymczasem Włodarczyk szybko doszedł do siebie i wrócił na salę treningową.

Czas na Jonesa i Tarvera
Trzydziestego listopada walczył w australijskim Perth z Dannym Greenem. I znowu zafundował swoim fanom horror. Przegrywał na punkty, aż w jedenastej rundzie złamał rywalowi szczękę. Uderzył Australijczyka tak mocno, że teraz chodzi z ręką w gipsie! Szybko ma dojść do siebie, a jego promotor Andrzej Wasilewski już szykuje Włodarczykowi ciekawą walkę. Roy Jones Junior? Antonio Tarver? Wiadomo jedno – „Diablo" ma dalej wybijać boks z głów kolejnym rywalom.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rbk7
Data: 26-12-2011 00:53:37 
No dajecie chlopaki xD czekamy czekamy xD Ale nie bedzie raczej tej walki bo Paquiao ma pełne gacie i aż wyskakuje mu z nogawki tyle narobil
 Autor komentarza: Hugo
Data: 26-12-2011 05:50:28 
Tekst ni przypiął, ni wypiął. Co ma wspólnego Diablo z rywalizacją Pacmana z Floydem? Ma być ich odpowiednikiem na polskim ringu, czy co? Nie bardzo rozumiem, co artysta chciał wyrazić.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 26-12-2011 06:50:42 
Z Tarverem bez szans,,,
 Autor komentarza: husta
Data: 26-12-2011 10:08:43 
"do podziału będzie blisko dwieście milionów dolarów!" - kurde, ileż to ludzie na tym świecie potrafią zarobić ;)
 Autor komentarza: radekosa
Data: 26-12-2011 13:33:36 
Jak czytam takie komentarze jak np.do walki nie dojdzie bo Pacquiao ma pełne gacie to aż mi się kurwa rzygać chce od razu da się zauważyć że na forum jest za dużo gówniarstwa co nie mają zielonego pojęcia o boksie zrozumcie w końcu że jak do walki nie dojdzie to tylko za sprawą tego tego tchórza Mayweathera za każdym razem znajdzie jakoś jebano wymówkę żeby tylko do walki nie doszło i to właśnie on ma pełne gacie ze strachu
 Autor komentarza: oxy10
Data: 26-12-2011 14:02:12 
Majowy termin walki herosów odpada.Może w końcu listopad?Promocja tego pojedynku trwa już chyba 3 rok,to dłużej niż Haye krzyczał na Kliczków.
Zastanawia mnie jaki będzie wynik PPV.Rekordowy to na pewno.Ok 3 mln stawiam,że spokojnie.Do walki dojdzie,bo czy ktoś normalny przejdzie obojętnie obok puli jaką podał redaktor ,a jest ona możliwa 200mln?
Na tym zarobią bajoński hajs oni jak i całe otoczenie.
Co do strachu jednego czy drugiego,to zdaje mi się ,że najwięcej obaw ma np.Arum,chce aby to był ostatni pojedynek Mannego ,aby wcześniej też zarabiać na innych pojedynkach.Historia negocjacji jest skomplikowana i złożona.A jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
 Autor komentarza: SkazanyNaInstynkt
Data: 26-12-2011 14:07:08 
^ up

argumenty poproszę...

od jakiegoś czasu, siejesz te same farmazony ;]

a wypowiedzi Arizy chyba gdzieś Ci umknęły ?

odsyłam:

http://www.bokser.org/content/2011/11/25/141910/index.jsp

i jeszcze jeden news który powinien dać do myślenia(!!)

http://www.bokser.org/content/2011/11/22/231735/index.jsp
 Autor komentarza: SkazanyNaInstynkt
Data: 26-12-2011 14:09:42 
mój post oczywiście do radekosa.
 Autor komentarza: Fryto666
Data: 26-12-2011 15:03:50 
@radekosa
Owszem, komentarz, ktory skomentowales nie ma sensu, ale twoj tez nie ma sensu wiec twoja wiedza o boksie nie jest specjalnie wyrafinowana. lol
 Autor komentarza: bartek0666
Data: 26-12-2011 17:26:50 
@radekosa

nie dosc ze sobie pocisnales to jeszcze sam sobie zaprzeczyles.. nazwales sie gowniarzem nie wiedzacym nic o boksie :) przemysl to
 Autor komentarza: SkazanyNaInstynkt
Data: 26-12-2011 18:16:58 
Na odpowiedź przyjdzie nam zapewne poczekać. Wyrzucenie tylu słów jednym tchem, bez żadnych przerw musiało go nieco zmęczyć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.