Z BLOGU TOMASZA ADAMKA

Choinka w domu rodzinnym stoi, a z kuchni dolatują zapachy potraw świątecznych i ciasta. Wigilię spędzimy jak zwykle w gronie rodzinnym  a Święta Bożego Narodzenia wraz ze znajomymi. Później wyjazd rodzinny do Lake Placid na narty i na Sylwestra. Nowy rok 2012 powitamy więc w górach amerykańskich, a nie w polskim Beskidzie Żywieckim. Potem powrót na kilka dni do domu w Kearny i przygotowania do kolejnego wyjazdu do Saint Louis. Wstępnie umówiłem się z trenerem Rogerem Bloodworthem na 5 stycznia.

Tak wyglądają plany na najbliższe dni. Co będzie później ze mną, to wielki znak zapytania. W dniu 18 grudnia byłem z Ziggym Rozalskim na uroczystej gali w Nowym Jorku, gdzie wręczono nam statuetki. Ziggy został uznany za najlepszego promotora a ja za zasługi dla boksu zawodowego w stanie Nowy Jork.

Uczestnikami gali byli między innymi znani pięściarze, menadżerowie i promotorzy. Była więc okazja do rozmowy o przeszłości i o najbliższej przyszłości. Szczególnie ciekawe były rozmowy ze znanymi promotorami i menadżerami, bo w trakcie tych rozmów pojawiały się propozycje współpracy przy organizacji walk. Osobiście liczę, że pierwszą walkę stoczę w marcu na organizowanej gali w Nowym Jorku lub w niedalekiej okolicy. Ważne jest to, że jestem rozpoznawalny w USA a moja walka może zapewnić dobre widowisko dla fanów boksu. To uroczyste spotkanie sprawiło nam wiele satysfakcji i zbliżyło do wielu znakomitych postaci boksu.

Jedno jest pewne - w nowym 2012 roku pragnę udowodnić na ringu, że pomimo upływu czasu stać mnie na wielkie walki  w drodze po pas w wadze ciężkiej. Wierzę bardzo w to, że następnym razem wszystko ułoży się po mojej myśli. Dochodzi się do tego mozolnym treningiem ale i pracą całego teamu.  Po mojej przegranej walce z Kliczko zweryfikowałem wiele rzeczy, aby nie popełnić tych samych błędów w przyszłości. Ważę około 102 kg co oznacza, że dołożyłem kilka kilogramów do masy mięśniowej a to w tej wadze się liczy.

Dostałem ostatnio sporo listów oraz życzeń urodzinowych i z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Chcę tą drogą serdecznie podziękować wszystkim rodakom z Polski i całego świata, za piękne życzenia. Mój kontakt z Polską, to częste  rozmowy  telefoniczne czy przez skype a także śledzenie wiadomości internetowych. Bardzo zmartwiła mnie informacja o stanie zdrowia Jerzego Kuleja, który zawsze dobrze mi życzył. Dziś ja życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia, bo boks bez Jerzego Kuleja w Polsce byłby już inny. Wierzę w to, że dane mu będzie dalej komentować moje walki. Pragnę tą drogą podziękować wszystkim mediom za to, że śledzą moją karierę i pokazują moje walki. Dziennikarze, z którymi mam niemal codzienny kontakt wiedzą doskonale, jak ciężko dochodzi się do wysokiego poziomu w tej dyscyplinie sportu.

Dziękuję wszystkim za życzliwe opisywanie moich walk a także za to, że docierają swoimi artykułami do tych fanów boksu, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w zagranicznych galach. Dziękuję fanom boksu za obiektywne wpisy na stronie www a także na forach portali bokserskich. Wiem, że oprócz obiektywnych wpisów ludzi znających się na boksie zawodowym, pojawiają się wpisy zawodowych pieniaczy,  których nie obowiązują żadne reguły. Cierpią z tego powodu pięściarze z Polski ale nie na tyle by zaprzestać uprawiania tej dyscypliny sportu. Pozdrawiam rodaków w Polsce a szczególnie mieszkańców rodzinnych  Gilowic . Życzę spokojnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i wspaniałego, podniosłego nastroju. Niech nadchodzący 2012 rok, będzie dla Was wszystkich dużo lepszy od tego, który mija.
 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: norbertos98
Data: 25-12-2011 16:46:42 
Zdrowych i spokojnych świąt Adamek :)
Oby nie pojawiły się tutaj komentarze no-lefe'ów i hejterów :)
 Autor komentarza: artez1
Data: 25-12-2011 16:46:47 
Jestem ciekaw kto mu pisze tego Bloga ;p
 Autor komentarza: khorne
Data: 25-12-2011 16:50:40 
jak to kto - cop !
 Autor komentarza: norbertos98
Data: 25-12-2011 16:57:27 
A może sam pisze, skąd mamy wiedzieć czy nie jest dobrym pisarzem? :) Przed kamerami mówi chaotycznie i jąka się, ale czy jest ktoś kogo obiektyw w ogóle nie stresuje? :)
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 25-12-2011 17:00:58 
Wiem, że oprócz obiektywnych wpisów ludzi znających się na boksie zawodowym, pojawiają się wpisy zawodowych pieniaczy, których nie obowiązują żadne reguły. - TYLKO MOŻNA CHWALIĆ I GRATULOWAĆ A JUŻ NIE MOŻNA SKRYTYKOWAĆ NAPISAĆ TEGO CO SIĘ MYŚLI???
 Autor komentarza: mariuszcycu93
Data: 25-12-2011 17:02:48 
Autor komentarza: norbertos98
Data: 25-12-2011 16:57:27

Akurat Adamek mówi wyraźnie i nie wiem gdzie się jąka?
 Autor komentarza: Cervantes
Data: 25-12-2011 17:05:16 
@norbertos to prawda- ja też nie jestem wirtuozem w rozmowach twarzą w twarz, za to znacznie lepiej wychodzi mi pisanie, na spokojnie, po dokładnym przemyśleniu tego, co chcę wyrazić. Być może z Adamkiem jest podobnie.
 Autor komentarza: ODNOWIONY
Data: 25-12-2011 17:19:56 
Wiem, że oprócz obiektywnych wpisów ludzi znających się na boksie zawodowym, pojawiają się wpisy zawodowych pieniaczy, których nie obowiązują żadne reguły.

PRAWDA
 Autor komentarza: ODNOWIONY
Data: 25-12-2011 17:21:14 
WARIATKRK
Mozna krytykować ale bez przesady, bo niektórzy to tylko go cisną i mu zazdroszczą w tym co robi:)
 Autor komentarza: endriu
Data: 25-12-2011 17:24:23 
Pojechał w końcówce ostro
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 25-12-2011 17:31:57 
ODNOWIONY
Z tego co jest napisane w blogu wynika ze każdy kto krytykuje Górala jest ''pieniaczem''
 Autor komentarza: esox
Data: 25-12-2011 17:41:21 
Jako zawodowy pieniacz chcę pogratulować nabrania kilku kilogramów masy mięśniowej.Prawdopodobnie spowoduje to spadek szybkości,która już w walce z Witalijem nie była rewelacyjna.
 Autor komentarza: speed
Data: 25-12-2011 18:01:06 
pieniacz to niby kto po gilowickiemu?
 Autor komentarza: speed
Data: 25-12-2011 18:02:37 
adamek nie pierdol glupot wez sie za siebie i w koncu poprzyj czynami to o czym wkolko nawijasz
 Autor komentarza: WonderBoy
Data: 25-12-2011 18:52:37 
Nie ma to jak pomiędzy życzeniami wsadzić jeszcze ludziom szpilę.

Domena pewnej wiary ; )
 Autor komentarza: nik
Data: 25-12-2011 18:57:04 
No coz, trudno z nim sie nie zgodzic, teraz pieniacze probuja odwrocic kota ogonem, ze to niby tylko krytyka a jak jest to wiedza sami pieniacze tylko nie maja odwagi sie przyznac; krytyka ok, ale konstruktywna, bez obrazania.
 Autor komentarza: nik
Data: 25-12-2011 19:13:24 
Poza tym trudno pieniaczy zrozumiec, normalny kibic boksu, powinien sie cieszyc ze jest taki polski bokser ktory przynajmniej probuje zdobyc tytul w ciezkiej, jest w stanie do walki o tytul doprowadzic, w koncu ilu mielismy bokserow ktorym to sie udalo? Tytuly w cruseir juz mielismy wiec powrot do tej kategorii i zdobycie pasa nie byloby niczym niezwyklym w jego przypadku; Adamek jest ambitny i pieniacze beda mieli zagwarantowane kolejne walki w drodze do walki o pas, chocby nie wiem jak sie pienili to jego walki i tak obejrza:)
 Autor komentarza: ODNOWIONY
Data: 25-12-2011 19:59:30 
nik
100%
Można krytykować ale przy tym troche kultury jest potrzebnej.
WARIATKRK
A Adamkowi chodziło o takich debili co nie mają za grosz kultury i go wyzywają od nie wiadomo jakich.
 Autor komentarza: ODNOWIONY
Data: 25-12-2011 20:01:06 
bo pieniaczami raczej nie nazwałby zwykłych kulturalnych krytyków sugeruje to na przykład słowo "pieniacz"
 Autor komentarza: bonkers
Data: 25-12-2011 20:09:43 
"Po mojej przegranej walce z Kliczko zweryfikowałem wiele rzeczy, aby nie popełnić tych samych błędów w przyszłości. Ważę około 102 kg co oznacza, że dołożyłem kilka kilogramów do masy mięśniowej a to w tej wadze się liczy"
Jak czytam taką wypowiedź to jak ta to już się nie zastanawiam czy Adamek wie dlaczego przegrał z Kliczkiem tylko czy on w ogóle wiedział co miał zrobić żeby z nim wygrać
 Autor komentarza: endriu
Data: 25-12-2011 20:36:24 
W życzeniach świątecznych Adamka ewidentnie zalatuje jadem więc w czym problem?
 Autor komentarza: esox
Data: 25-12-2011 20:48:07 
Jeśli ktoś pomyli się raz to w porządku.Nie ma ludzi nieomylnych a błądzić jest rzeczą ludzką.Ale jak ktoś powtarza błąd po raz drugi i na dodatek ubliża wszystkim którzy nie podzielają jego zdania to już nawet nie jest arogancja a g.....a. Jeśli ktoś ma inne zdanie to możemy zrobić zakład:po obiciu kilku bumów Adamek {o ile mu się uda}wyjdzie do Władka i dostanie gorsze bęcki niż od Witka.Trzymam każdy zakład!
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 25-12-2011 21:13:55 
Jestem zawiedziony faktem ,że Adamek przeszedł do Hw bo w lhw i cruiser dawał zajebiste walki i był charyzmatycznym ,nieustraszonym wojownikiem.Rozumiem ,że przejście do HW było podyktowane względami finansowymi Adamek zarabia w ten sposób na życie i ma prawo robić ze swoją karierą co mu się podoba z drugiej strony jako kibic jestem rozczarowany tym co pokazuje w ringu na dzień dzisiejszy.Jedyne co ma dobrego to promocja jeżeli chodzi o aspekty sportowe to nie imponuje mi ani szybkością motoryczną(która miała być jego atutem w tej kategorii)ani umiejętnościami defensywnymi które zawsze były "tylko" dobre,ani siłą uderzenia ani szybkością reakcji ani taktyką ani poziomem przeciwników z którymi borykał się w drodze do walki o tytuł.Wydaje mi się ,że Adamek-team wiedząc ,że góral nie nadaje się do Hw będzie dążyć do walki z którymś Kliczko bezwzględnie omijając pozostałych zawodników pierwszej 10 doskonale zdając sobie sprawę ,że jest tylko lepszym średniakiem a porazka z którymś z nich odebrała by uzasadnienie dla jego walki o tytuł i duże pieniądze z którymąś z braci.
Jestem tylko drobnym kibicem i mogę się mylić co do słuszności swoich poglądów ale czy nie mam prawa ich posiadać?Czy jestem hejterem czy w jakiś sposób obrażam Adamka?Czy jestem zawistnym Polaczkiem?
 Autor komentarza: polrex
Data: 25-12-2011 21:32:51 
buahah, dolozyl... 4 kilo...
to te wszystkie rauty z Rogalskim,

niech se dalej wzmacia ramiona, obrecz barków, itp.

PS

"Medaljon" Maddalone podobno dorzucil 7 kilo...
a McBride 11kg...

Adamek jest solidnym sredniakiem, brak nokautujacego ciosu, brak szybkosci i refleksu jaki ma David Hay,
jego plusem jest ze potrafi przyjac cios, i to wszystko

za to Wach przy swoim wzrosie i nokautujacym ciosie ma o wiele wieksze szanse dac dobra walke z Kliczkiem,
Wach jest chudy wiec jak jeszcze dolozy 5-7 kilo miesni to bedzie bardzo niebezpiecznym zawodnikiem,
Adamek moze sobie byc takim lokalnym bohaterem, w Prudential, górale kupia bilety no i moze jakas stacja pokaze i wsio,mnie juz Adamek drugi raz nie nabierze na swoje twarde jaja i góralski charakter, hehe
 Autor komentarza: polrex
Data: 25-12-2011 21:38:54 
KOSTROMA... po ty co pokazal z Kliczkiem juz nigdy telewizje niemieckie nie zgodza sie wybólic taka kase za marny spektakl,

Albert dal lepsza walke i kosztowal 6-7 razy mniej,

gdyby Adamek w walce pokazal jaja, wygral chociaz jedna runde, lub chociaz zrobil kilka akcji, kombinacji, zadal choc jeden cios który by doszedl, lub chociaz robil umiejetne uniki, byc szybszy,ja sie czuje oszukany przez Adamka.
ADamek nie ma zadnej wartosci ani jako krzykacz ani jako bokser, starszna nuda, predzej Golota dostanie szanse z Kliczkiem niz nasz górol,
 Autor komentarza: norbertos98
Data: 25-12-2011 22:01:34 
Tak się właśnie zastanawiam.... dlaczego czytając artykuł n bokserze za każdym razem czytam komentarze, pomimo że są to pozbawione wartości merytorycznej wypowiedzi kowbojów klawiatury, hejterów, nałogowych onanistów dla których pierwszą rzeczą jaką robią po przeżytym orgazmie jest czyszczenie historii przeglądarki... pozdro, wesołych świąt i miłej w dotyku ręki.... ;/
 Autor komentarza: ODNOWIONY
Data: 25-12-2011 23:03:29 
norbertos98
hehe masz fajny życiorys
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-12-2011 01:35:47 
norbertos
gratuluje ci doswiadczen erotycznych ,ale polecam ci kiedys sprobowac z kobieta
 Autor komentarza: Ozi1231
Data: 26-12-2011 03:42:22 
norbertos kurwo jebana.
moze i czyszcze historię przeglądarki po orgazmie bo mam 16 lat i nie mam dziewczyny ale to nie znaczy ze mozesz mi wrzucac. Ze co jestem kowboi klawiatury? bo piszę czasem ze Adamek to zero dla mnie bo wyłudza pieniadzę od nas Polaków? A w zamian daje nam gówno warte życzenia na wigilię? Moze by oddał 40zl za ppv bo niektórzy wierząc ze to bedzię walka stulecia wykupili to gówno. Jestem kowbojem bo dostał się do walki o mistrzostwo obijając 41 letniego Gołotę , przeciętnego Estradę , wysoko notowanego acz otłuszczonego Arreolę, Starego Granta , Madddalone przeciętniaka i Mcbride otłuszczonego wypalonego boksera który nigdy nie był dobry? Mial byc szybki a byl wolniejszy od Vita.
Teraz chciał ostatnio dawac rewanz Gołocie ale pod warunkiem ze zwycięzca bierze wszystko. Ma hujowego trenera wiecznego asystenta Bloodwortha który oprócz angielskiego(tzn tego bełkotu raczej) go nic nie nauczyl. Dlaczego? Bo jest kurwa tani. I mówiac ze Adamek bełkocze po angielsku nie mozesz mówic ze to bokser i on nie jest od lingwistyki. Kurwa on w Stanach mieszka pare lat a dalej bełkot. I mam prawo do jakiejkolwiek krytyki tego gnoja bo jest osobą publiczną. I nie jestem kowbojem klawiatury , jestem realistą który trzezwo patrzy na sytuacje. A I JESZCZE JEDNO ADAMEK POWINIEN PRZEPROSIC HAYE ZE TEN NIBY PRZED WALKĄ Z WŁADKIEM ZESRAŁ SIĘ JUZ W SZATNI , BO SAM MNIEJ POKAZAŁ. HAYE CHOCIAZ UCZKNĄŁ TE 3-4 RUNDY I BYL CIĄGŁYM ZAGROZENIEM DLA WŁADA A ADAMUS CHODZĄCYM WORKIEM TRENINGOWYM DLA WITA. NARA SWIRO-FANI ADAMUKA.
 Autor komentarza: rumburak
Data: 26-12-2011 10:29:58 
Proponuje żeby redakcja nie dawała artykułów o Tomaszu Adamku ponieważ wzbudza on bardzo złe emocje i wszyscy sobie ubliżają nawet w Święta Bożego Narodzenia:):):)
 Autor komentarza: polrex
Data: 26-12-2011 12:14:38 
ludzie reaguja na kolejne bunczuczne zapowiedzi Adamka,
ja sie czulem oszukany, a co maja powiedziec ludzie co jechali do Wroclawia kilkaset kilometrów , nocowali w hotelu,szykowali sie na walke stulecia

Adamek znowu zaczyna gadac o wzmacnianiu miesni barków... hehe
i ze Bloodworth uczy go nowe kombinacje,

Adamek mial pokazac szybkosc, mial zmeczyc Kliczke,
Adamek nie ma ciosu, ma za krótkie rece i porusza sie bardzo wolno w ringu , wiec o jakim rewanzu on mówi?

teraz jedynie Wach ma szanse walki o pas, bo kibicom znudzili sie mali bokserzy jako przeciwnicy Kliczków,

po takiej sromotnej porazce Adamek powinien zmienic trenera, przyznac sie ze trenowal zle, a on dalej jakby nigdy nic z tym starcem trenuje,

jeszcze na koniec niech zaboksuje z Wachem i dostanie baty, czar Adamka prysl.. jak banka mydlana
 Autor komentarza: rumburak
Data: 26-12-2011 12:38:20 
polrex
Adamek popełnił błąd z aklimatyzacja dlatego tak słabo walczył:) drugi raz nie popełni tego błędu! hahahah:))
 Autor komentarza: rumburak
Data: 26-12-2011 12:55:54 
Tomasz zmienia strategie teraz jak waży 102kg będzie nokautował wszystkich już nie będą stawiać na szybkość:)
 Autor komentarza: norbertos98
Data: 26-12-2011 12:59:24 
Ozi1231

Masz 16 lat ale czy umiesz czytac? Jeśli tak to poczytaj o Adamku, to najbardziej utytułowany polski Bokser, mistrz 2 kategorii wagowych. Waga ciężka to można powiedzieć inna dyscyplina, która Adamkowi nie leży, ale i tak doszedł do top 10. Jeśli on jest zerem to kim ty jesteś....
 Autor komentarza: niehejter
Data: 26-12-2011 15:35:30 
ale mu cop zyczenia zmajstrowal.
poza tym fajny bokser, moze fajnie zawalczyc z kazdym oprocz k2
natomiast przesadzil i placi jakiemus smieciowi od pr'u, ktory jest kompletnie zielony i psuje mu robote (patrz cop)
 Autor komentarza: canuck
Data: 26-12-2011 19:42:04 
Powodzenia Tomek w roku 2012!

Zawsze beda malkontenci pomniejszajacy Twoje osiagniacia, ale jak do tej pory jestes najbardziej utytulowanym polskim zawodowym bokserem. No moze nie "prawdziwym" ciezkim, ale co tam. Wszyscy mamy takie warunki fizyczne jakie dala nam Bozia, a tego sie nie da przeskoczyc!

IMHO, Tomek moze wygrac z kazdym bokserem w wadze HW poza K2. Ale to stwierdzenie sie tez odnosi do wszystkich innych bokserow z czolowki HW.
 Autor komentarza: krytykbokserski
Data: 26-12-2011 20:16:54 
Adamek - zmień trenera...
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 26-12-2011 21:43:33 
5 stycznia umówiłem się z Rogerem, że klęknę... Tyle w temacie bloga
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.