GOŁOWKIN DOSTRZEGA WADY MARTINEZA

Redakcja, Sportbox.ru

2011-12-23

Regularny mistrz świata federacji WBA w wadze średniej Giennadij Gołowkin (22-0, 19 KO) zdradził, że jego wymarzonym przeciwnikiem byłby Sergio Gabriel Martinez (48-2-2, 27 KO), uważany za najlepszego pięściarza tej kategorii. 29-letni bokser z Kazachstanu chciałby walczyć z Argentyńczykiem nie tylko ze względu na sławę rywala, ale i... jego słabe punkty.

- W mojej kategorii wagowej jest wielu młodych i perspektywicznych pięściarzy. Najważniejszym przeciwnikiem jest jednak Sergio Martinez - walczy w USA, jest znany i doświadczony. Przy całej jego wielkości, ostatnie walki pokazały, że ma też swoje wady - zarówno w technice, jak i taktyce - zauważa Gołowkin.

Zawodnik niedawno zakontraktowany przez grupę K2 Promotions twierdzi, że z 36-letnim Martinezem poradziłby sobie także Dmitrij Pirog (19-0, 15 KO), mistrz świata federacji WBO.

- Z Martinezem zmierzyłbym się z największą przyjemnością. Jest mańkutem, a ja bardzo lubię boksować z leworęcznymi bokserami. Widzę też, że Sergio nie jest idealnym pięściarzem. Sądzę również, że gdyby z Martinezem zmierzył się Pirog, to Dima miałby spore szanse na zwycięstwo - mówi posiadacz pasa WBA World.