GOŁOWKIN DOSTRZEGA WADY MARTINEZA

Regularny mistrz świata federacji WBA w wadze średniej Giennadij Gołowkin (22-0, 19 KO) zdradził, że jego wymarzonym przeciwnikiem byłby Sergio Gabriel Martinez (48-2-2, 27 KO), uważany za najlepszego pięściarza tej kategorii. 29-letni bokser z Kazachstanu chciałby walczyć z Argentyńczykiem nie tylko ze względu na sławę rywala, ale i... jego słabe punkty.

- W mojej kategorii wagowej jest wielu młodych i perspektywicznych pięściarzy. Najważniejszym przeciwnikiem jest jednak Sergio Martinez - walczy w USA, jest znany i doświadczony. Przy całej jego wielkości, ostatnie walki pokazały, że ma też swoje wady - zarówno w technice, jak i taktyce - zauważa Gołowkin.

Zawodnik niedawno zakontraktowany przez grupę K2 Promotions twierdzi, że z 36-letnim Martinezem poradziłby sobie także Dmitrij Pirog (19-0, 15 KO), mistrz świata federacji WBO.

- Z Martinezem zmierzyłbym się z największą przyjemnością. Jest mańkutem, a ja bardzo lubię boksować z leworęcznymi bokserami. Widzę też, że Sergio nie jest idealnym pięściarzem. Sądzę również, że gdyby z Martinezem zmierzył się Pirog, to Dima miałby spore szanse na zwycięstwo - mówi posiadacz pasa WBA World.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: esox
Data: 23-12-2011 22:09:03 
Kiedy Froch chciał zaistnieć na amerykańskim rynku to nie pieprzył bzdur tylko pojechał na teren Taylora bez strzelania fochów i zlał go.Giennadij co ci przeszkadza w wyprawie do USA i w obiciu Martineza?
 Autor komentarza: canuck
Data: 23-12-2011 23:42:19 
Bardzo bym chcial zobaczyc ta walke. Martinez jest bardzo dynamiczny, szybki, eksplozyjny oraz ma nokautujacy cios. Do tego jest tez troche nonszalancki w ringu.

Ciekawe jak by mu sie walczylo z doskonalym technicznie bokserem, ktory ma potezny cios, solidna szczeke, jest dobry w obronie oraz ma dobrze przygotowna taktyke na mankuta.

Taka walka z czysto sportowego punktu widzenia to absolutna "malina"!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.