PETERSON DLA PACQUIAO?

Redakcja, ringtv

2011-12-23

Wiele wskazuje na to, że wkrótce Lamont Peterson (30-1-1, 15 KO) może doczekać się swojej wielkiej walki. Po niespodziwanym zwycięstwie nad Amirem Khanem (26-2, 18 KO), "Havoc" wyznał, że jest otwarty na rewanż, lecz jeśli pojawi się lepsza propozycja, pokonany Brytyjczyk będzie musiał poczekać.

W rozmowie z ringtv.com, Freddie Roach oświadczył, że Peterson byłby doskonałym rywalem dla Manny'ego Pacquiao (54-3-2, 38 KO). Nowy mistrz federacji WBA Super oraz IBF może zarobić milion dolarów za rewanżowy pojedynek z Khanem, ale bez wątpienia walka z "Pacmanem" będzie dla niego jeszcze bardziej opłacalna.

- Lamont Peterson byłby idealnym rywalem dla Manny'ego, jeśli walka z Floydem Mayweatherem nie dojdzie do skutku. Do tego pojedynku mogłoby dojść, gdyby Peterson naprawdę nie chciał rewanżu z Amirem Khanem - powiedział Roach.

- Naszym celem jest Mayweather, ale jeśli nie uda się doprowadzić do walki z nim, mamy wiele innych opcji - dodaje słynny trener, nawiązując do problemów prawnych niepokonanego Amerykanina, który 6 stycznia trafi do więzienia. - Będziemy zawiedzeni, jeżeli Manny nie zmierzy się z Floydem. Oczywiście damy mu czas na przygotowanie i nie będziemy naciskać. Miejmy nadzieję, że walka w końcu się odbędzie.