'PELENCHIN' PEWNY SWEGO

Hisao Adachi, boxingscene.com

2011-12-23

Mistrz federacji WBA w wadze piórkowej, Celestino Caballero (35-4, 23 KO), przybył do Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie ostatniego dnia roku na gali w Jokohamie zmierzy się z mocno bijącym Satoshim Hosono (21-1, 15 KO). Dla panamskiego weterana będzie to pierwsza obrona zdobytego w październiku tytułu.

Pewny siebie "Pelenchin" tuż po przylocie wdał się w ożywioną dyskusję z japońskimi dziennikarzami i wyśmiał przydomek swojego przeciwnika, która nazywa się "Bazooką". 35-letni panamski champion zapowiedział, że zdemoluje Hosono, a wtórowali mu szkoleniowcy - Jeff Mayweather i Miguel Callist.

Dla Caballero nie będzie to pierwsza wyjazdowa walka o mistrzowski tytuł. W 2006 roku Celestino wybrał się do Tajlandii, gdzie znokautował w trzeciej rundzie championa WBA kategorii super koguciej - mającego wówczas jedną porażkę na koncie Somsaka Sithchatchawala (60-4-3, 44 KO), a później bronił swego tytułu w USA, Kanadzie, Meksyku, Wenezueli i oczywiście w Panamie. W lipcu bieżącego roku "Pelenchin" wystąpił w Argentynie i po dwunastu rundach przegrał w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach z lokalnym bohaterem - Jonathanem Victorem Barrosem. Federacja WBA nakazała rewanż, w którym ponownie lepszy był Caballero, lecz tym razem wygrał nie tylko w oczach kibiców, ale także na kartach punktowych i zdobył pas mistrza świata wagi piórkowej.