MANNY PACQUIAO KOŃCZY 33 LATA

Redakcja, Informacja własna

2011-12-17

Uważany powszechnie za najlepszego pięściarza poprzedniej dekady Manny Pacquiao (54-3-2, 38 KO) skończył dziś 33 lata. Filipiński geniusz ofensywy zadebiutował na zawodowych ringach w styczniu 1995 roku i początkowo występował w najniższych kategoriach, jednak przez lata przebył długą drogę do dywizji półśredniej i junior średniej, w których toczył swoje ostatnie walki.

Po drodze 'Pacman' zdobywał mistrzowskie tytuły najważniejszych federacji w sześciu kategoriach wagowych - muszej (112), super koguciej (122), super piórkowej (130), lekkiej (135), półśredniej (147) i junior średniej (154), jednak wielu uznaje go za jedynego championa ośmiu dywizji, Manny był bowiem posiadaczem niezwykle prestiżowego pasa magazynu The Ring aż w czterech wagach: muszej, piórkowej (126), super piórkowej/junior lekkiej oraz junior półśredniej (140). Na rozkładzie 'Pacmana' znajdują się największe gwiazdy zawodowego boksu, m.in.: Marco Antonio Barrera, Erik Morales, Juan Manuel Marquez, Oscar Larios, Jorge Solis, David Diaz, Oscar De La Hoya, Ricky Hatton, Miguel Angel Cotto, Joshua Clottey, Antonio Margarito i Shane Mosley.

Od dwóch lat wszyscy kibice czekają na walkę z głównym konkurentem Filipińczyka do tronu P4P - Floydem Mayweatherem Juniorem, jednak wydaje się, że bezpowrotnie przeminął najlepszy moment na zorganizowanie tego pojedynku. W ostatnim czasie Pacquiao spuścił nieco z tonu i trudno powiedzieć, czy jest to skutek wyczerpujących wojen, braku czasu lub odpowiedniej koncentracji, czy też dający o sobie znać wiek... Manny'emu życzymy wyczucia przy podejmowaniu decyzji o zakończeniu wielkiej kariery, a także sukcesów w polityce, która ostatnio zajmuje w jego życiu ważniejsze miejsce niż sport.