HERNANDEZ-CUNNINGHAM II WE FRANKFURCIE

Redakcja, Boxrec.com

2011-12-16

Rewanżowe starcie pomiędzy Yoanem Pablo Hernandezem (24-1, 13 KO) i Steve'em Cunninghamem (24-3, 12 KO) odbędzie się 4 lutego. Stawką pojedynku będzie należący do tego pierwszego pięściarza pas mistrza świata federacji IBF w wadze junior ciężkiej.

Poprzednim właścicielem tytułu IBF był Cunningham, jednak 15 października w Neubrandenburgu amerykański bokser w kontrowersyjnych okolicznościach uległ Kubańczykowi przez techniczną decyzję sędziów. Walkę przerwano z powodu rozcięć na twarzy Hernandeza. Po upływie szóstej rundy na punkty niejednogłośnie prowadził podopieczny Ulliego Wegnera.

Możliwe, że 4 lutego swój debiut w barwach grupy Sauerland Event zaliczy Mateusz Masternak (24-0, 18 KO), podobnie jak Hernandez i Cunningham zawodnik kategorii cruiser. Polskich kibiców z pewnością ucieszy fakt, że gala ma odbyć się się blisko polsko-niemieckiej granicy, a mianowicie we Frankfurcie nad Odrą. Tamtejsza Fraport Arena może pomieścić około pięciu tysięcy widzów.

We Frankfurcie ma też dojść do dwóch potyczek o mistrzostwo Europy - o pas federacji EBU w wadze cruiser powalczą Aleksander Aleksiejew (22-2, 20 KO) i Enad Licina (21-3, 11 KO), a w kategorii półciężkiej Eduard Gutknecht (22-1, 9 KO) i Wiaczesław Użełkow (25-1, 16 KO).