KLICZKO SPOTKAŁ SIĘ Z CHISORĄ

Redakcja, Informacja prasowa

2011-12-15

W Monachium odbyła się pierwsza konferencja zapowiadająca pojedynek Witalija Kliczki (43-2, 40 KO) z Dereckiem Chisorą (15-2, 9 KO). Do potyczki mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej z brytyjskim pretendentem dojdzie 18 lutego w Olympiahalle w stolicy Bawarii, mogącej pomieścić 14 tysięcy widzów.

27-letni Chisora był jak zwykle pewny siebie, co na Kliczce wrażenia raczej nie zrobiło. Charakter "Del Boya" Ukrainiec mógł poznać przeszło rok temu, kiedy to Brytyjczyk brał udział w konferencjach poświęconych starciu z jego młodszym bratem Władimirem. Zaplanowany na 11 grudnia 2010 roku, a następnie przełożony na 30 kwietnia pojedynek nie doszedł ostatecznie do skutku.

- Witalij przeżyje największy szok w życiu - zapowiada zawodnik promowany przez Franka Warrena. 40-letni Kliczko odpowiedział w swoim stylu. - Podobał mi się występ Chisory w jego ostatnim pojedynku z Heleniusem, ale po naszym pojedynku nikt nie będzie miał wątpliwości, kto zasłużył na wygraną - zapewnia mistrz świata.

Dla Kliczko będzie to pierwszy występ od wrześniowej potyczki z Tomaszem Adamkiem we Wrocławiu, którą wygrał przez techniczny nokaut w 10. rundzie. Chisora po raz ostatni na ring wyszedł 3 grudnia w Helsinkach, kiedy to w walce o pas mistrza Europy przegrał nieznacznie z Robertem Heleniusem. Zdaniem wielu obserwatorów, punktowe zwycięstwo w tej walce należało się Brytyjczykowi.