'CRUISERZY' IDĄ DO WAGI CIĘŻKIEJ

Piotr Jagiełło, boxrec.com

2011-12-15

Wśród bokserów kategorii junior ciężkiej popularny stał się kierunek przenosin do najcięższej dywizji. Wobec tego "królewska" kategoria zyskuje dwóch kolejnych małych "ciężkich". Pierwszym z nich będzie niepokonany Kolumbijczyk Santander Silgado (18-0, 16 KO). 26-latek był swojego czasu przymierzany do walki z Pawłem Kołodziejem. Na występ w najcięższej dywizji zdecydował się również Eric Fields (19-1, 15 KO) [na zdjęciu], który z kolei miał walczyć z Mateuszem Masternakiem. Na razie nie możemy określić czy są to jednorazowe wyskoki czy przenosiny na stałe. 

Silgado (182 cm wzrostu) wystąpi dzisiaj w New Jersey, jego przeciwnikiem będzie Glen Williams (7-5-1, 5 KO) – pojedynek zakontraktowana na 6 rund.

29-letni Fields (188 cm wzrostu) balansował do tej pory na granicy kategorii cruiser i ciężkiej, tym razem stoczy ośmiorundową potyczkę z Derrickiem Brownem (13-6-3, 11 KO), który wcześniej przegrywał m.in. z Sethem Mitchellem i Johnathonem Banksem. Jedynym pogromcą Fieldsa jest Ola Afolabi.