WBC ZAPOWIADA TURNIEJ O PUCHAR ŚWIATA

Redakcja, wbcboxing.com

2011-12-15

Na 49. dorocznej Konwencji World Boxing Rady (WBC), która odbywa się w Las Vegas, ogłoszono, że w 2012 roku WBC planuje zorganizować turniej o Puchar Świata w ośmiu kategoriach wagowych. Ma on się rozpocząć w maju i zakończyć w grudniu 2012 r. na 50. Konwencji, która odbędzie się w meksykańskim Cancun.

- Zgodnie z naszym planem Puchar Świata rozpocznie się w maju i potrwa 40 tygodni, a jego ostatnia część odbędzie się podczas 50. konferencji w Meksyku - zapowiada prezydent WBC, Jose Sulaiman. - Otrzymaliśmy ustną zgodę od amerykańskiej telewizji i spodziewamy się, że w mistrzowskim turnieju weźmie udział każdy posiadacz pasa WBC, w tym także regionalni, międzykontynentalni i srebrni mistrzowie. Turniej będzie wielkim wydarzeniem dla wszystkich fanów boksu. Moim zdaniem, będzie to jedna z największych imprez pod patronatem WBC w ciągu ostatnich 50 lat. Wierzymy, że turniej zgromadzi pięściarzy ze 164 państw - zakończył Meksykanin.

Według Sulaimana, oprócz prestiżu, na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody. Dodatkowo każdy z mistrzów świata WBC będzie mógł zarobić nawet 250 000 dolarów za walkę.

Co na to pięściarze znad Wisły? Posiadacze pasów WBC Baltic, Silver...