ABRAHAM PRZEDŁUŻYŁ KONTRAKT DO 2014 ROKU

Redakcja, bild.de

2011-12-15

Były mistrz świata IBF wagi średniej, 31-letni Arthur Abraham (32-3, 26 KO) przedłużył do 2014 r. kontrakt z berlińską grupą promotorską Sauerland Event.

- Lubię Berlin a moja współpraca z Wilfriedem Sauerlandem, któremu wiele zawdzięczam, zawsze układała się wzorowo - mówi Niemiec ormiańskiego pochodzenia. - Myślę, że to mój ostatni zawodowy kontrakt w karierze. Po wygaśnięciu tej umowy, na pewno nie odejdę ze sportu i prawdopodobnie zostanę menedżerem - zapowiada były mistrz świata.

Po trzech porażkach w turnieju Super Six wagi super średniej, Abraham planuje wrócić na ring 14 stycznia podczas gali w Offenburg, gdzie będzie walczył z 23-letnim Argentyńczykiem Pablo Fariasem (19-1, 11 KO) w limicie wagi super średniej. W kolejnym pojedynku Abraham chciałby wystąpić w wadze średniej, by raz jeszcze zdobyć tytuł mistrzowski.

- Pod koniec 2012 roku zostanę ponownie mistrzem, a decydujący o tym pojedynek stoczę w berlińskiej World Arena O2. To jest mój cel na przyszły rok - zapowiada Abraham.