PAWEŁ WOLAK O ZAKOŃCZENIU KARIERY

Kilka dni po porażce w rewanżowym starciu z Delvinem Rodriguzem, dość nieoczekiwanie Paweł Wolak (29-2-1, 19 KO) ogłosił zakończenie sportowej kariery. Dzisiaj na antenie nowo powstałego "Polskiego Radio USA", Polak wyjaśnił kibicom kulisy swojej decyzji.

- Nie jestem w dole, nie jestem w depresji, podjąłem taką decyzję. Ostatnio zabrakło mi ognia. Miałem super przygotowania, byłem świetnie przygotowany, ale gdzieś w walce, zabrakło ognia, tego napędu. Stwierdziłem, że muszę odejść. Może głód boksu kiedyś wróci, czas pokaże. Kiedyś chciałem w każdej rundzie iść i niszczyć swojego przeciwnika, teraz mi tego zabrakło. W związku z tym zdecydowałem się odejść, nie będę boksował dla samych pieniędzy, nie zależy mi na nich. Jak mam boksować, muszę to robić z sercem - zdradził "Wściekły Byk" w swoim pierwszym wywiadzie udzielonym po decyzji o zakończeniu kariery.

- Jeśli miałbym propozycję bardzo konkretną, jakiejś dużej walki o pas, wtedy nie wykluczam że wrócę, ale musi mi też wrócić głód boksowania. Byłem bardzo wysoko notowany, nie widzę sensu wracać do ringu, aby znów budować swoją pozycję i walczyć małe walki, muszę mieć motywację aby walczyć - dodał

- Będę dalej trenował, będę sparował, bo kocham ten sport i nie chce z nim kompletnie zrywać. Nie wykluczam również, że zajmę się trenerką. Czuję, że teraz jednak potrzebuję odpocząć, trochę odciąłem się od świata, potrzebuję tego. Zobaczymy, może kiedyś głód boksu wróci, teraz go nie mam - zdradził Paweł.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Korespondent serwisu, mieszkający na co dzień na Wschodnim Wybrzeżu USA. Od lat związany z portalem. Relacjonował gale z udziałem Tomasza Adamka, Pawła Wolaka, Przemka Majewskiego i innych polonijnych pięściarzy ze Stanów. Autor wywiadów, felietonów oraz wielu informacji własnych. Dziennikarz Polskiego Radia Nowy Jork.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: zbychter
Data: 14-12-2011 23:36:50 
Dawaj Paweł. poukładaj sobie życie i za roczek wracasz i zdobywasz MŚ. Jestes naprawde super gościem i mam nadzieje ze jeszcze zobacze cie w ringu bo "Wolak style" jest najbardziej emocjonujący.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 14-12-2011 23:53:34 
Zajmij sie trenerką w getcie Patersonów,,Wisła co przyfarciła to tyle hahaa
 Autor komentarza: KapitanSzafa
Data: 14-12-2011 23:54:52 
Dość poczytać komentarze na zagranicznych forach - ludzie wręcz uwielbiają "Wolak style" :)
 Autor komentarza: robak1
Data: 15-12-2011 00:11:10 
"Kiedyś chciałem w każdej rundzie iść i niszczyć swojego przeciwnika, teraz mi tego zabrakło." - zabrakło raczej umiejętności, przy całym szacunku do Pawła jego styl jest prosty, brak kombinacji uderzeń, słabe uniki a w zasadzie ich brak.

"nie będę boksował dla samych pieniędzy, nie zależy mi na nich" - tego nie rozumiem, woli zapierniczać na budowie za marne grosze? nie zależy mu na zapewnieniu jak najlepszego bytu rodzinie na przyszłość?
No chyba, że zdał sobie sprawę, że nic wielkiego już w boksie nie osiągnie,bo jest zwyczajnie za słaby, a za "marne" grosze szkoda nadstawiać karku.
Myślę, że Paweł to w głębi duszy "prosty" zwykły chłopak który nie lubi zmian, nie lubi gwaru związanego z jego osobą, dobrze czuje się tylko wśród znajomych, rodziny, kumpli z roboty. Są ludzie którzy maja obawę przed nowym, zawsze lepsze to co nas otacza niekoniecznie najlepsze na świecie, ale znane.

"Jeśli miałbym propozycję bardzo konkretną, jakiejś dużej walki o pas, wtedy nie wykluczam że wrócę, ale musi mi też wrócić głód boksowania"
Wróci, wróci ten głód bo kasa będzie się zgadzała.
Czyli co? na kasie mi nie zależy i nie będę się dobijał do dużej walki walcząc za grosze, ale jak mi dadzą dużą kasę to chętnie wezmę?

"nie widzę sensu wracać do ringu, aby znów budować swoją pozycję i walczyć małe walki, muszę mieć motywację aby walczyć"
Motywacja to kasa? nie oszukujmy się nie chodzi o żaden głód walki?
Chcąc zarabiać w tym sporcie trzeba zapier...c i dochodzić powoli do walk o mistrzostwo, albo krzyczeć ja Haye. no ale przy okazji coś sobą reprezentować. Chodzi mi o wyszkolenie techniczne a nie tylko wielkie serducho do walki.

Żeby nie było, że się przypier...m, naprawdę lubię tego gościa, ale wszyscy wiemy jak jest.
 Autor komentarza: SPEEDFIGHTER
Data: 15-12-2011 00:26:55 
Paweł zrobiłeś co mogłes najlepiej jak potafiłeś,dobra decyzja w tym kierunku szkoda zdrowia rodzinka czeka Pozdrawiam!!
 Autor komentarza: Kronk
Data: 15-12-2011 00:57:49 
Dokładnie zdrowie jest tylko jedno! Paweł skoro czuje że to odpowiedni moment to trzeba to uszanować. Dał kibicom wiele emocji i zdobył pośród nich wielki szacunek. Coś mi się zdaje że Paweł wróci za jakiś czas i nie jest to ostateczna decyzja. Lecz myślę też że z drugiej strony Paweł zdaje sobie sprawę jak jego styl tak kochany przez kibiców jest wyniszczający dla jego organizmu a należy pamiętać że on ma rodzinę i ma dla kogo mieć zdrowie. Dlatego ja w pełni akceptuję jego decyzję o zawieszeniu rękawic na kołku nawet jeśli ma być to decyzja ostateczna.
 Autor komentarza: Dankho831
Data: 15-12-2011 01:10:03 
robak1
Spójrz na przykład Tysona, po zakończeniu kariery bokserskiej miał intratne propozycje, dzięki którym mógłby spłacić dług jaki ma i spokojnie zacząć życie od nowa. Nigdy jednak nie przyjął takich propozycji, gdyż jak sam mówił po walce z McBridem, stracił duch walki, "przestał być bestią".
Myślę że podobnie jest w przypadku Wolaka i nie ma się tu co czepiać czy bardziej czy mniej zależy mu na kasie. Boks zawodowy, to jak sam drugi człon tego określenia mówi - zawód. Każdy bokser chce więc jak najwięcej na swojej pracy zarobić. Jestem jednak przekonania, że dla takich ludzi jak Wolak, to nie pieniądze są najważniejsze.
 Autor komentarza: Saito
Data: 15-12-2011 01:34:16 
@Dankho831
To kiepski przykład, bo Tyson jak sam przyznał od swojego powrotu w 95 roku wychodził już tylko po kasę. Więc podawanie go jako wzór jest niewłaściwe. On nie czuł się bestią już w walkach z Holyfieldem i nie wiedział kiedy skończyć.
 Autor komentarza: Tim
Data: 15-12-2011 07:06:44 
Autor komentarza: robak1:
" woli zapierniczać na budowie za marne grosze? " A skąd ty możesz wiedzieć ile dostaje Wolak na budowie, przeglądałeś jego umowę o prace czy może jesteś jasnowidzem???
 Autor komentarza: LegionistaL3
Data: 15-12-2011 09:12:58 
jego życie jego wybór z którym się całkowicie zgadzam.
 Autor komentarza: speed
Data: 15-12-2011 09:13:25 
I wlasnie na podstawie takich decyzji Wolakowi nalezy sie ogromny szacunek. Pieniadze nie sa w zyciu najwazniejsze bo w koncu zycie jest za krotkie i nalezy cieszyc sie nim kazdego dnia.
 Autor komentarza: lollls
Data: 15-12-2011 09:36:58 
Eh żeby inni bokserzy mieli takie podejście to boks wyglądał by inaczej, trzymaj się Paweł!
 Autor komentarza: robak1
Data: 15-12-2011 11:18:26 
@Tim
"A skąd ty możesz wiedzieć ile dostaje Wolak na budowie, przeglądałeś jego umowę o prace czy może jesteś jasnowidzem???"

Zważywszy na to, że jest pracownikiem a nie "kierownikiem" na pewno dużo więcej niż zarobił w ringu :)
 Autor komentarza: robak1
Data: 15-12-2011 11:29:57 
@ Autor komentarza: lollls
"Eh żeby inni bokserzy mieli takie podejście to boks wyglądał by inaczej"
Gdyby każdy pięściarz po sromotnej porażce odchodził na emeryturę, to w niedługim czasie zabrakło by bumów do obicia ;)
Nie miałem tu na myśli Pawła
 Autor komentarza: golda87
Data: 15-12-2011 13:09:14 
Paweł idź do mma
 Autor komentarza: lollls
Data: 15-12-2011 14:31:35 
@robak1

Nie chodziło mi żeby odchodzili po porażce, ale kiedy zatracą ten głód boksu żeby nie było tak że wychodzą tylko po kasę.
 Autor komentarza: robak1
Data: 15-12-2011 15:43:48 
Ale co to jest ten głód boksu? Jak ciężko trenujesz i wygrywasz i jeszcze dostajesz godziwą zapłatę to jesteś w takim powerze, że mógłbyś walczyć z każdym, bo wierzysz w siebie. Jak ta wiara jest przed walką a ktoś cię najzwyczajniej sprowadzi na ziemię i obnaży twoje słabości to przychodzi złamanie, zwątpienie itp. najłatwiej jest powiedzieć, że zatraciło się głód walki, prawda jest taka, że to jest skutek porządnego zebrania na głowę. W takim momencie poznaje się czy ktoś jest wojownikiem czy nie.
Do Pawła nic nie mam, ale trochę za wcześnie na emeryturę, mógłby jeszcze powalczyć, ale nie o te najwyższe cele, bo szans nie było i nie będzie nigdy.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 15-12-2011 16:20:46 
to po jaka cholere byl mu ten zasrany rewanz? mogli starac sie o walke o pas
 Autor komentarza: robak1
Data: 15-12-2011 19:17:23 
Za bardzo honorowy z niego gość niestety.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 15-12-2011 19:25:36 
Już po pierwszym pojedynku ,mimo remisu widząc styl i "rany" jakie odniósł, stanowczo pisałem o natychmiastowym przerwaniu przygody z boksem zawodowym.Bardzo wielu z Was i Ty też odyniec"zrównałeś mnie z ziemią" !A teraz piszesz po co ten zasrany rewanż? A ja ci powiem po co?Bo kręcą się wokół niego ludzie dla których liczy się kasa a nie zdrowie .Liczyli że Wolak wygra/nie znają się na boksie/.Niestety przeciwnik lepiej się przygotował i dał lanie Pawłowi i zupełnie niepotrzebnie.Na szczęście Paweł szybko wyciągnął właściwe wnioski i ...zawiesił rękawice na kołku.Super decyzja i życzę Pawłowi wiele szczęścia już jako trener itp.
 Autor komentarza: rurek4444
Data: 15-12-2011 22:59:49 
Najlepszy Polski bokser,nie powstydzisz sie za niego.Wielu ludzi powinno brac z niego przykład,oczywiscie nie mam na mysli zakonczeniu kariery sportowej co dalej jest dla mnie szokiem ale to jak podchodzi to pewnych spraw.O nim mozna powiedzieć ,Prawdziwy Polski Wojownik,na takich ludzi można stawia w ciemno.Oczywiście czekam aż wróci i pokarze jeszcze na co go stać.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 16-12-2011 00:30:25 
Moim zdaniem dość nie poważnie podchodził do swojej kariery bokserskiej...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.