ALVAREZ CELUJE W MAYWEATHERA I COTTO

Redakcja, Informacja prasowa

2011-12-14

Mistrz świata WBC wagi junior średniej, Saul Alvarez (39-0-1, 29 KO) w ciągu 2011 roku wchodził do ringu czterokrotnie. Młody Meksykanin planuje być nieco mniej aktywnym w przyszłym roku. W zamian zamierza dać swoim kibicom pojedynki "wielkie i poważne", które wymagać będą od niego jeszcze więcej czasu na przygotowania.

W najbliższych dniach Alvarez chce omówić swoje przyszłoroczne plany z prezesem grupy Golden Boy, Oscarem De La Hoya. Nieoficjalnie wiadomo, że wśród potencjalnych rywali na 2012 rok celem nr 1 będzie Floyd Mayweather Jr (43-0, 26 KO). Jeśli Amerykanin nie zgodzi się na ten pojedynek, "Canelo" nie miałby nic przeciwko spotkaniu z mistrzem świata WBA, Miguelem Cotto (37-2, 30 KO).

- W przyszłym roku mam zamiar stoczyć maksymalnie trzy walki - zapowiada Alvarez. - Takie są pierwotne założenia, ale wszystko może się jeszcze zmienić. W tej chwili nie widać na horyzoncie żadnego rywala. Chciałbym teraz dobrze wypocząć, a W najbliższych dniach będziemy dyskutować z Oscarem na temat naszych kolejnych celów. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby np. udało się zorganizować walkę z mistrzem świata WBA, Miguelem Cotto, który jest jednym z najlepszych pięściarzy na świecie. Ponadto, naprawdę chciałbym rzucić oficjalne wyzwanie Floydowi Mayweatherowi. Chcę zmierzyć się tylko z najlepszymi - zapowiada mistrz świata.