HAROON KHAN PODĄŻA ŚLADAMI BRATA

Jakub Biluński, boxingscene.com

2011-12-10

Haroon Khan ma zamiar poprawić osiągniecie swojego brata, mistrza świata WBA i IBF wagi junior półśredniej Amira Khana (26-1, 18 KO), zdobywając złoty medal olimpijski w Londynie. Starszy brat Haroona zdobył srebro w wadze lekkiej w 2004 roku w Atenach.

Młody Khan miał startować w mistrzostwach świata w Azerbejdżanie, gdzie Walijczyk Andrew Selby zdobył srebrny medal. Haroon pokonał już Selby'ego na amatorskich ringach, jednak nie został dopuszczony do startu w Baku, gdyż chciał reprezentować Pakistan mając na koncie występy w barwach Wielkiej Brytanii w zawodach juniorskich.

Mimo wszystko brat ''Kinga'' wystartuje w Londynie. AIBA zmieniła zdanie i pozwoliła Haroonowi na występ w barwach Pakistanu. - Chciałbym walczyć w turnieju olimpijskim z Andrew Selbym. Dużo rozmawialiśmy na Facebooku i gdyby udało nam się dostać do finału, stoczylibyśmy wspaniałą walkę - powiedział młody Khan, który ma już za sobą kilka sesji treningowych pod okiem Freddiego Roacha.