TOMASZ ADAMEK KOŃCZY 35 LAT

Redakcja, Informacja własna

2011-12-01

Dziś 35 lat kończy Tomasz Adamek, jeden z najbardziej znanych polskich sportowców, były mistrz świata w dwóch kategoriach wagowych, aktualnie występujący w dywizji ciężkiej.

"Góral" urodził się 1 grudnia w Żywcu, wychował się w Gilowicach. W 1998 roku podczas mistrzostw Europy w Mińsku zdobył brązowy medal. Na zawodowym ringu zadebiutował w marcu 1999 roku, zwyciężając Israela Khumalo przez techniczny nokaut w 1. rundzie. Mistrzem świata Adamek po raz pierwszy został 21 maja 2005 roku. Podczas pamiętnej gali w Chicago polski pięściarz po zażartej walce wygrał na punkty z Paulem Briggsem i zgarnął pas federacji WBC w wadze półciężkiej. W grudniu 2008 roku Polak sięgnął po tytuł federacji IBF w kategorii cruiser, kiedy to po równie ciekawej walce okazał się lepszy od Steve'a Cunninghama.

Pas IBF "Góral" zwakował w 2009 roku, przenosząc się do najcięższej kategorii. We wrześniu tego roku we Wrocławiu stanął przed szansą wywalczenia tytułu w trzeciej dywizji, ale szans na zwycięstwo nie dał mu Witalij Kliczko. Polski pięściarz nie porzucił nadziei na sukcesy w królewskiej dywizji i w pierwszych miesiącach 2012 roku zobaczymy go w ringu po raz kolejny.

Z okazji urodzin redakcja Bokser.Org składa jubilatowi życzenia zdrowia i owocnego kontynuowania kariery sportowej.