DONAIRE STOCZY WALKĘ NA FILIPINACH?

Jakub Biluński, boxingscene.com

2011-11-26

Klasyfikowany w tej chwili na czwartym miejscu rankingu P4P magazynu ''The Ring'' Nonito Donaire (27-1, 18 KO) ma zamiar stoczyć w przyszłym roku cztery walki. Jedna z nich może się odbyć w jego rodzinnym kraju.

- Walka na Filipinach może się odbyć na budowanym właśnie stadionie Mall of Asia, prawdopodobnie w czerwcu przyszłego roku. Mogę tam walczyć z Jorge Arce lub z Toshiakim Nishioką - powiedział Donaire.

- Nie wiem jeszcze, kto będzie moim przeciwnikiem na początku roku. Mówi się o Vazquezie Juniorze i Takalanim Ndlovu. Niedługo wszystkiego się dowiem - dodał Filipińczyk.

Mówi się również o wielkich planach Boba Aruma związanych z karierą Donaire'a. Według wielu komentatorów Arum zrozumiał, że musi już teraz szukać nowej globalnej marki (obecnie taką marką jest Manny Pacquiao), by kontynuować zarabianie ogromnych pieniędzy. Problem w tym, że nawet na Filipinach Donaire nie zbliżył jeszcze do statusu posiadanego przez ''Pacmana'', więc szef grupy Top Rank zamierza jak najszybciej rozbudować wizerunek Nonito.