BRONER WALCZY O PAS

Wojciech Czuba, Boxing News

2011-11-26

Plotki głoszą, że to przez niego ostatni pogromca Michaela Katsidisa (28-5, 23 KO), czyli Ricky Burns (33-2, 9 KO) zwakował mistrzowski pas federacji WBO w wadze junior lekkiej i przeskoczył kategorię wyżej. Mowa o utalentowanym Adrianie Bronerze (21-0, 17 KO), który już dzisiaj w nocy zmierzy się z Vicente Martinem Rodriguezem (34-2-1, 19 KO) o pozostawione przez Szkota trofeum. Pojedynek rozegrany zostanie w rodzinnym mieście 22-letniego Amerykanina Cincinnati, w tamtejszej US Bank Arena.

Wszystko wskazuje na to, że 'The Problem' zaprezentuje własnym kibicom równie wysoką formę co we wcześniejszych swoich występach. Przypomnijmy, iż próbkę swojego talentu pokazał w marcu tego roku, kiedy to wypunktował twardego Meksykanina Daniela Ponce de Leona (41-4, 34 KO), a następnie trzy miesiące później w ciągu jednej rundy rozgromił wymagającego pięściarza z Minnesoty, Jasona Litzau (28-3, 21 KO).

Jego dzisiejszy przeciwnik 26-latek z Argentyny legitymujący się całkiem niezłym rekordem zapewne tanio skóry nie sprzeda. Obydwaj panowie w przeszłości zmierzyli się z przeciętnym Williamem Kickettem (17-2, 5 KO). W tym korespondencyjnym teście lepiej wypadł Broner, który znokautował Australijczyka w 6. rundzie. Vicente musiał zadowolić się zwycięstwem na punkty.

Werdykt? Prawdopodobnie będący teraz na fali Adrien gładko upora się ze swoim starszym oponentem i po interesującej walce zgarnie wakujący pas WBO.

Na tej samej gali kibice będą mogli podziwiać w akcji obiecującego pięściarza dywizji junior piórkowej, niepokonanego Garry'ego Russella Juniora (18-0, 10 KO). Walczący z odwrotnej pozycji 23-latek z Maryland zawalczy z 34-letnim Meksykaninem, doświadczonym i mocno bijącym Heriberto Ruizem (47-11-2, 29 KO). Natomiast w wadze ciężkiej wystąpi być może przyszła gwiazda tej kategorii, czyli mierzący ponad dwa metry wzrostu i mający dynamit w rękawicach Deontay Wilder (19-0, 19 KO). 'Bronze Bomber' z Alabamy powinien dopisać dzisiaj kolejne zwycięstwo przed czasem do swojego nieskalanego rekordu, gdyż za rywala wybrano mu 39-letniego Davida Longa (11-1-2, 7 KO).