W MARCU REWANŻ GOŁOTY Z ADAMKIEM?

Redakcja, Boisko.pl

2011-11-17

Tomasz Adamek (44-2, 28 ko) po porażce z rąk Witalija Kliczko wrócił do treningów i szykuje się do stoczenia kolejnej walki. Polskie Radio donosi, że do obozu "Górala" zgłosili się przedstawiciele dwóch potencjalnych rywali. Chęć stoczenia rewanżu z Adamkiem wyrazili Chris Arreola i... Andrzej Gołota.

Bokser trenuje obecnie w rodzinnej miejscowości trenera Rogera Bloodwortha Glen Carbon. Wstępny termin następnej walki to marzec 2012.

Adamek rozpoczynał karierę w wadze ciężkiej od starcia z Gołotą. W łódzkiej Atlas Arenie przed ponad dwoma laty zgromadziło się wówczas ponad 15 tysięcy kibiców, a przed telewizorami „polską walkę stulecia” oglądało kilka milionów widzów. Z punktu widzenia sportowego walka nie stała na wysokim poziomie, ze względu na formę i wiek "Andrew". Pięściarz z Gilowic zdominował czterokrotnego pretendenta do mistrzostwa świata w wadze ciężkiej i bezapelacyjnie wygrał przed czasem. Od tamtej pory Gołota nie stoczył żadnej walki.

Z kolei z Arreolą Adamek spotkał się w kwietniu 2010 roku i po ciekawej walce zwyciężył niejednogłośnie na punkty. Rewanż z "Koszmarem" wydaje się być sensowną alternatywą, czego nie można powiedzieć o starciu Adamek vs Gołota II.

Źródło: Boisko.pl