BĘDĄ KOLEJNE TRANSMISJE PPV?

Redakcja, Wirtualne media

2011-11-16

Szef Cyfrowego Polsatu jest zadowolony z wyników sprzedaży transmisji Adamek - Kliczko w systemie PPV. Zapowiada, że jego platforma pracuje nad kolejnymi transmisjami za dodatkową opłatą - podaje portal media2.pl.

Cyfrowy Polsat jest zainteresowany kolejnymi transmisjami sportowymi w systemie PPV, w ramach którego abonent płaci dodatkowe pieniądze za obejrzenie wydarzenia na żywo. - Postaramy się być kreatorami tego typu wydarzeń - mówi na antenie Radia PiN Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu. - Będziemy aktywnie poszukiwać wydarzeń sportowych, które będzie można sprzedawać w PPV. Ale takich pięściarzy jak Adamek nie mamy zbyt wielu w Polsce - dodaje.

Libicki przyznał, że sukces walki Adamek - Kliczko zaskoczył. Tym bardziej, że cena transmisji (40 zł) była zbyt wysoka jak na polski rynek, a dodatkowo walkę można było obejrzeć za darmo na antenie RTL. - Udało się zjednoczyć społeczeństwo. Ludzie skrzykiwali się po dwie, trzy osoby i zrzucali się na walkę. Była okazja do integracji - zauważa Libicki. Walkę w systemie PPV w Polsce wykupiło około 200 tys. widzów.