SUKCESY MŁODYCH POZNANIAKÓW

Kolejny sukces podczas jednej z najważniejszych imprez krajowych odnieśli zawodnicy zaprzyjaźnionego klubu Boks Poznań. Na ziemi leszczyńskiej wywalczyli w finale Pucharu Polski Kadetów (4-6.11.11) aż trzy medale. W walce ćwierćfinałowej porażki doznał tylko Szymon Gmerek (63 kg), który przegrał z bardziej doświadczonym zawodnikiem, Dariuszem Ziemczykiem, boksującym na codzień w Skorpionie Szczecin.

Brązowy medal udało się zdobyć Nikodemowi Sierszulskiemu (75 kg), który w walce o medal pokonał przez dyskwalifikację w 3r. Błażeja Surowca z KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego. W walce półfinałowej przyszło mu się spotkać z  Kamilem Bednarkiem (tegoroczny reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy kadetów) z DKB Dzierżoniowa. Mańkut z Dolnego śląska pokonał naszego reprezentanta, ale trzeba przyznać że pojedynek stał na wysokim poziomie i mógł się podobać publiczności. Kamil zdobył pierwsze miejsce i został uznany najlepiej wyszkolonym technicznie pięściarzem Pucharu Polski.

Srebro dla wielkopolski oraz naszego klubu wywalczył Mateusz Zajchert (80 kg). W pojedynku ćwierćfinałowym po wyrównanej walce pokonał 2:1 Mateusza Trybucha z Champion Nowy Dwór Mazowiecki. Walka obfitowała w dużo mocnych ciosów z obu stron, ale dokładniejszy był reprezentant poznańskiego klubu. W przeprawie półfinałowej Mateusz pokonał jednogłośnie na punkty Mateusza Rumina z Gardy Gierałtowice. Przeciwnikiem w finałowej walce był Krystian Bartosiewicz z zaprzyjaźnionego klubu Scorpion Szczecin. Zajchert przegrał z nim w pierwszej rundzie na wskutek kontuzji, ale i tak trzeba przyznać że na chwilę obecną Krystian deklasuje zawodników w swojej kategorii wagowej.

Złoty medal oraz tytuł Najlepszego Zawodnika Pucharu Polski został przyznany Dawidowi Ławickiemu (57 kg). Kategoria wagowa Dawida była najmocniej obsadzona z wszystkich wag. W drodze do złota kolejno musiał pokonać Daniela Adamca z RUSHH Kielce (w 2010 reprezentant Polski na mistrzostwach Europy Kadetów, przegrał w ćwierćfinale). W półfinałowym pojedynku spotkał się z aktualnym V-ce Mistrzem Europy Kadetów Pawłem Polskim z Róży Karlino. Po trzech rundach nikt nie miał złudzeń że zwycięzcą jest Ławicki, który pewnie kontrolował przebieg pojedynku. W finale również jednogłośnie na punkty pokonał Bartosza Górniaka z BKS-u Gorzów Wielkopolski.

Medale zdobyte przez podopiecznych trenerów Wojciecha Komasy i Sebastiana Rzadkiewicza sprawiły iż Boks Poznań zdobył trzecie miejsce drużynowo wśród 50 klubów. Pierwsze miejsce przypadło Skorpionowi Szczecin, a drugie klubowi RUSHH Kielce.