GOTZEW: PŁATOW NA DRODZE DO KLICZKÓW

Redakcja, Sportbox.ru

2011-11-13

Oleg Płatow (29-1, 23 KO), ukraiński pięściarz kategorii ciężkiej, po raz ostatni wychodził na ring w czerwcu ubiegłego roku. Menedżerowi zawodnika Iwaiło Gotzewowi nie przeszkadza to jednak twierdzić, że 28-latek z Dnipropietrowska w najbliższym czasie zawojuje swoją dywizję wagową.

- Myślę, że po dwóch walkach na rozgrzewkę zaczniemy poprawiać swoje pozycje w rankingach. Oleg to bardzo doświadczony i waleczny zawodnik. Dzięki temu mogę twierdzić, że bardzo szybko stanie się gwiazdą wagi ciężkiej. Będziemy starać się o jego awanse we wszystkich rankingach, w każdym razie wszystkie drogi prowadzą go do Kliczków - uważa Gotzew.

- Braci zanm bardzo dobrze, bo walczyli z nimi moi pięściarze: trzykrotnie Samuel Peter i raz Shannon Briggs. Biorąc pod uwagę styl Olega, to nie ma znaczenia, który z Kliczków będzie jego rywalem. Najważniejsze, żeby został oficjalnym pretendentem. Istotny jest też fakt, że Płatow, jak mówi się w Ameryce, ma "telewizyjny styl". Walka to widowisko, a pięściarze na ringu powinni być jak gladiatorzy, mają walczyć. Kliczkowie robią wszystko dla zwycięstwa, ale cierpi na tym styl - podkreśla menedżer.

W swoim bilansie walk Płatow ma już kilka wygranych nad przeciwnikami o znanych nazwiskach, między innymi Henrym Akinwande, Dannym Williamsem, Jasonem Gavernem czy Gbengą Oloukunem. Pięściarz przez pewien czas reprezentował grupę Sauerland Event, ale kontrakt z niemiecką stajnią już wygasł.