ALVARADO ZASTOPOWAŁ PRESCOTTA

Po kapitalnym i zaciętym widowisku w kategorii junior półśredniej Mike Alvarado (32-0, 23 KO) zastopował w ostatnich sekundach Breidisa Prescotta (24-4, 19 KO).

Po bardzo zaciętych pierwszych minutach, bombardier z Kolumbii rzucił wszystko na jedną szalę w czwartej rundzie i choć nie zdołał przewrócić swojego rywala, to na przerwę Alvarado schodził z zapuchniętymi ustami i rozciętą powieką na oku, mocno krwawiąc dodatkowo z nosa. Przetrwał jednak kryzys, w końcówce kolejnej odsłony zaczął powoli przejmować inicjatywę, by w szóstym starciu dwukrotnie omal nie wysłać Breidisa na deski, pod którym ugięły się nogi najpierw po lewym, a potem po prawym sierpowym.

W połowie siódmej rundy Prescotta dopadł poważny kryzys, na moment stanął i wydawało się, że ze zmęczenia może zaraz się przewrócić o własne nogi, ale przetrwał ciężkie chwile, by po przerwie zepchnąć do defensywy swojego przeciwnika. Pojedynek był niezwykle zażarty, trudny do punktowania, lecz przed ostatnią rundą chyba minimalnie prowadził jedyny dotąd pogromca Amira Khana. Kolumbijczyk nie dotrwał jednak do końca, gdyż sto sekund przed końcem walki nadział się najpierw na prawy podbródkowy, po którym Mike poprawił jeszcze krótkim lewym hakiem na szczękę, a zamroczony Prescott padł na matę. Zdołał podnieść się na osiem, jednak będąc potem w klinczu Alvarado wystrzelił trzykrotnie z rzędu prawym podbródkiem i półprzytomnego Kolumbijczyka od ciężkiego nokautu wyratował doświadczony sędzia Jay Nady, stopując go na minutę przed końcem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Emilio
Data: 13-11-2011 04:47:30 
Świetna walka, imho prescot prowadził na pkt...
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 13-11-2011 04:47:52 
Prescott,sie wystrzelał za szybko..Brawo Alwarado jest twardy przetrzymal,,Prescotta i sam go skonczył hahaa
 Autor komentarza: gat
Data: 13-11-2011 05:01:54 
Walka pokazała co to znaczy byc bez promotora.

Prescott wiedział, że musi wygrac przed czasem bo zostanie oszukany, tak jak ostatnio. Niestety wystrzelał się i zabrakło sił.
 Autor komentarza: Hoody
Data: 13-11-2011 05:25:11 
Alvarado jest niesamowicie twardy, podobały mi się też jego nagłe zrywy. Z Maidaną dałby świetną walkę.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 13-11-2011 05:53:26 
Mowiłem, że Alvarado jest naprawdę twardy, ale nie spodziewałem się, że tak potrafi odpowiedzieć. Prescott mocno spuchł i takie były skutki, ale i tak szacunek dla niego za zaciętą walkę.
 Autor komentarza: Wrotny
Data: 13-11-2011 08:02:21 
No nieźle. w momencie tko było 85:85 ale to tylko moje wliczenia (specem nie jestem) :P
 Autor komentarza: Chromek
Data: 13-11-2011 13:04:19 
Fajnie się tą walkę oglądało, dużo się działo, noo i to zakończenie. Mało takich walk w boksie ostatnio (albo przynajmniej ja nie mam szczęścia)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.