CHISORA DLA HELENIUSA?

Redakcja, Sportbox.ru

2011-11-08

Głównym wydarzeniem wieczoru z boksem w Helsinkach, organizowanego przez niemiecką grupę Sauerland Event, będzie pojedynek Roberta Heleniusa (16-0, 11 KO). Pięściarz z Finlandii niedługo zacznie sparingi, ale wciąż nie wie, kim będzie jego przeciwnik. W gronie ewentualnych rywali najgłośniej mówi się o Derecku Chisorze (14-1, 9 KO), niedoszłym rywalu Władimira Kliczki, któremu w lipcu bolesnej lekcji udzielił Tyson Fury.

- Oglądałem walkę Chisory z Tysonem Furym i było ciekawie. Podobnie jak ja, Fury jest wysokim bokserem, ale boksuje w innym stylu - więcej angażuje się w walkę w półdystansie. Chisora to silny pięściarz, prawdziwy walczak. Sądzę, że jeśli dojdzie do mojego pojedynku z Dereckiem, to można spodziewać się porywającej potyczki - obiecuje 27-letni Helenius, posiadacz interkontynentalnych tytułów WBA i WBO w wadze ciężkiej.

W Hartwall Arenie oprócz Heleniusa wystąpi między innymi Aleksander Powietkin, który bronić będzie pasa federacji WBA przed Cedricem Boswellem oraz Cecilia Braekhus, mistrzyni świata federacji WBA, WBC i WBO w wadze półśredniej. Norweżka zmierzy się z reprezentującą USA Kuulei Kupiheą.