RAHMAN CZEKA NA POWIETKINA

Redakcja, Sportbox.ru

2011-11-08

Niewielu sympatyków boksu łudzi się, że 3 grudnia 42-letni Cedric Boswell (35-1, 26 KO) postawi trudne warunki Aleksandrowi Powietkinowi (22-0, 15 KO) w jego pierwszej obronie tytułu WBA World w wadze ciężkiej. Na niecały miesiąc przed galą w Helsinkach wiadomo, że kolejnym przeciwnikiem Rosjanina będzie najprawdopodobniej Hasim Rahman (50-7-2, 41 KO).

39-letni Amerykanin przez działaczy federacji WBA został mianowany oficjalnym pretendentem do pojedynku z Powietkinem. Inforrmację tę potwierdził Władimir Hriunow, menedżer "Rosyjskiego Wojownika". - Oficjalnym pretendentem do starcia z Aleksandrem jest Hasim Rahman. Negocjacje w sprawie walki jesteśmy zobowiązani podjąć nie później niż 27 grudnia - oznajmił Hriunow.

Posiadaczem tytułu regularnego mistrza świata WBA 32-letni Powietkin jest od 27 sierpnia, kiedy to w Erfurcie wypunktował Rusłana Czagajewa. Superczempionem tej organizacji od lipcowej potyczki z Davidem Haye'em (w rankingu Brytyjczyk jest obecnie tuż za Rahmanem) jest Władimir Kliczko.