PINDERA O TRZECIM STARCIU FRAZIER vs ALI

Janusz Pindera na łamach "Rzeczpospolitej" przypomina kibicom boksu trzecie starcia Muhammada Alego i Joe Fraziera. "Thrilla in Manila" była jedną z największych wojen w historii wagi ciężkiej, o czym wspomina ceniony polski ekspert.

Do tej pamiętnej walki doszło 1 października 1975 roku w Quezon City, na zapyziałych przedmieściach stolicy Filipin, Manili. Trener Alego Angelo Dundee wspomina, że był wykończony fizycznie, zanim pojedynek się zaczął. Temperatura przekraczała 40 stopni.

W Manili Ali chciał się poddać po jedenastej rundzie. Próbował wymusić na trenerze, by zdjął mu rękawice. Czuł, że umiera, ale Dundee wypchnął go na środek ringu, bo wierzył, że da sobie radę. Tak jak w walkach z Kenem Nortonem czy wcześniej Sonnym Listonem. Ostatnie trzy rundy (12, 13 i 14) są dowodem na to, ile znaczy w boksie charakter.

W czternastej Ali znów był wielki. Trafiał seriami i pojedynczymi ciosami. Frazier jedno oko miał zupełnie zamknięte, na drugie widział niewiele.

Kiedy siedli ciężko na stołkach, by odetchnąć przed ostatnim starciem, Eddie Futch powiedział, że go poddaje. Po latach Frazier przyznał, że trener miał rację. "Eddie znał moją rodzinę, nie chciał, żeby coś mi się stało".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rogal
Data: 08-11-2011 16:14:53 
Frazier był wielki.

Cześć jego pamięci !

W tych ostatnich rundach 3 walki z Alim obaj zapisali się w na kartach historii na zawsze.

Legendarna walka, legendarny zawodnik.

Bardzo smutna wiadomość.

pozdrawiam
 Autor komentarza: Srogi
Data: 08-11-2011 16:37:30 
Tak, Frazier był wielki.

Co tu dużo mówić wybudowali tego dnia z Alim pomnik trwalszy niż se spiżu.

Czy zobaczymy jeszcze takie walki w HW?
 Autor komentarza: Homer
Data: 08-11-2011 19:38:17 
"Czy zobaczymy jeszcze takie walki w HW?"
myślę, że Szpilka słaniał się pod naporem ciosów, i fruwał po ringu na poczatku walki ostatniej...podobnie jak ALi i Frazier. :D
 Autor komentarza: garnek29
Data: 08-11-2011 20:53:12 
nawet nie wymieniaj szpilki przy tych dwóch tytanach razem bo to grzech:) nawet nie porównuj i nie stawiaj w jednym rzedzie,to były legendy
 Autor komentarza: FloroFlores
Data: 08-11-2011 21:21:14 
Cześć jego pamięci.

Cześć pamięci człowieka, który pokonał tytana.

Spoczywaj w pokoju, mistrzu.
 Autor komentarza: evergreen
Data: 08-11-2011 21:48:54 
Przestańcie z tym Szpilką. Media tak obłędnie go wkręcają i widzę, że wszyscy łapią się na to jak muchy na lep. Bez przesady panowie. Co do Fraziera, ładny hołd złożył mu Witalij Kliczko - http://bit.ly/rID33I
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.