BOKS CORAZ BARDZIEJ POPULARNY

Z roku na rok systematycznie rośnie zainteresowanie boksem wśród Polaków. Nadal najpopularniejszymi dyscyplinami sportowymi są: piłka nożna, siatkówka oraz skoki narciarskie. Najbardziej znanym sportowcem od kilku lat pozostaje Adam Małysz, jednak coraz większą popularnością cieszy się Tomasz Adamek, który obecnie jest na drugim miejscu – wynika z badania Sponsoring Monitor ARC Rynek i Opinia.

Jedną z niewielu dyscyplin, której popularność systematycznie rośnie jest boks zajmujący obecnie czwartą pozycję wśród najbardziej popularnych dyscyplin sportowych. Zainteresowanie boksem rośnie głównie dzięki Tomaszowi Adamkowi, którego znajomość spontaniczna w ciągu czterech miesięcy wzrosła o ponad 20 procent. Na fali zainteresowania boksem również coraz częściej respondenci rozpoznawali Andrzeja Gołotę – w tym przypadku wzrost znajomości spontanicznej był równy niemal 10 procentom, mimo iż w ostatnich latach nie był on aktywny w ringu.

Od maja do września 2011 roku nastąpił kolejny spadek popularności Formuły 1, co ma niewątpliwie związek z wypadkiem Roberta Kubicy, chociaż znajomość spontaniczna sportowca utrzymuje się niezmiennie na takim samym poziomie i wynosi 46 procent. W porównaniu z pierwszą falą badania realizowaną w maju 2011 roku znacznie wzrosła popularność Otylii Jędrzejczak, która zdobyła cztery złote medale na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim w maju 2011 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.