PUCHAR POLSKI KADETÓW ZAKOŃCZONY

2011-11-07

W zakończonym finałowym turnieju o Puchar Polski Kadetów w boksie udział wzięło 120 zawodników z 50 klubów z całej Polski. Bardzo  dobrze zaprezentowała się ekipa szczecińskiego Skorpiona, która zwyciężyła w klasyfikacji klubowej oraz medalowej. Na ten sukces ciężko zapracowali Karol Chabros i Marcin Stankiewicz, którzy zostali wyróżnieni pucharem dla najlepszego trenera.

WYNIKI FINAŁÓW I PÓŁFINAŁÓW >>

W turnieju brało udział sześciu zawodników  BKS Skorpion  Szczecin  oraz Łukasz i Mateusz Niemczyk Champion Chojnów uczniowie I klasy Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie. Patryk Przybyłowski kat. 46kg w półfinale pokonał jednogłośnie na punkty zawodnika OSiR Suwałki Adriana Siłkowskiego. W finale uległ aktualnemu Mistrzowi Polski Oskarowi Matera z LBKS Myszków 3:0.

Adam Brasel w finale kat. 50kg pokonał jednogłośnie na punkty Mackiewicza Wojciecha z OSiR Suwałki. Dzień  wcześniej pokonał także jednogłośnie na pkt kolegę klubowego Mackiewicza, podczas turnieju Pawlaka.

Łukasz Niemczyk Champion Chojnów kat. 52 kg uczeń I klasy o profilu bokserskim w Szczecinie pokonał kolejno Kołodziejczyka Pomorzanin Toruń, Mazura z Czarnych Słupsk  by w finale wypunktować Marcinkowskiego Marcina z Busko Zdrój.

Dariusz Ziemczyk kat.63kg pokonał Gmerka Szymona Boks Poznań w półfinale po bardzo dobrej walce zmusił do kapitulacji w drugim starciu zawodnika Olimpu Lublin. W finałowym pojedynku uległ  po bardzo dobrymi wyrównanym  pojedynku stosunkiem głosów 2:1 zawodnikowi BKS Gorzów Kamilowi Holce.

Łukasz Stanioch kat.70kg zdobył brązowy medal zwyciężając z zawodnikiem Pirsu Olsztyn jednogłośnie na punkty i ulegając w takim samym stosunku Łukaszowi Wiktór RUSCH KIELCE.

Dawid Seńko w kat. 75kg już przegrał  w walce ćwierćfinałowej trafiając na aktualnego Mistrza Polski Kamila Bednarka, który został także uznanym najlepszym technikiem finałowego turnieju o Puchar Polski im. Jana Pawlaka. W następnym dniu podczas turnieju im. Jana Pawlaka pokonał jednogłośnie na pkt zawodnika z Gostynina

Krystian Bartoszewicz kat. 80kg w pierwszym pojedynku pokonał przez RSC w III starciu Konrada Wawrzyniaka Zagłębie Konin. W  półfinale nie pozostawił złudzeń kto jest lepszy i w pojedynków dwóch aktualnych Mistrzów Polski kadetów pokonał jednogłośnie na punkty Karola Krokosa z Boxing Sokółka. W finałowym pojedynku kolejną ofiarą Krystiana został Mateusz Zajchert  Boks Poznań, który po kilku silnych ciosach oraz kontuzji został poddany przez lekarza zawodów.

Mateusz Niemczyk Champion Chojnów uczeń I klasy LO o profilu bokserskim w Szczecinie w turnieju Jana Pawlaka pokonał zawodnika OSiR Suwałki natomiast w finałowym pojedynku uległ Trochimiakowi Patrykowi Kaczor Boks Team Wałbrzych.

Jedną reprezentantką płci pięknej biorącą udział w Turnieju im. Jana Pawlaka ze Szczecina była Aleksandra Trojanowska, która wysoko wypunktowała zawodniczkę Obry Zbąszyń Magdę Marcinkowską.

PUCHAR POLSKI  KADETÓW - WYNIKI WALK Z DNIA 6.11.2011 - FINAŁY

Kat. 46 kg. Przybyłowski Patryk/Skorpion Szczecin – Matera Oskar/LKS Myszków/ 0:3
Kat.48 kg. Budyś Patryk/Czarni Słupsk/ - Kowal Adrian/Olimp Lublin/ 2:1
Kat.50 kg. Brasel Adam/Skorpion Szczecin/ - Mackiewicz Wojciech/OSiR Suwałki/ 2:1
Kat.52 kg. Niemczyk Łukasz/Champion Powiat Leg.- Marcinkowski Marcin/Ring Busko Zdrój/ 3:0
Kat.54 kg. Baran Karol/UOLKA Ostrów Maz./ - Gibadło Maksymilian/Ring Sanok/0:3
Kat.57 kg. Ławicki Daniel/Boks Poznań/ - Górniak Bartosz/BKS Gorzów/ 3:0
Kat.60 kg. Olejarczyk Krystian/RUSHH Kielce/ - Duszyński Łukasz/Róża Karlino/ 0:3
Kat.63 kg. Holka Kamil/BKS Gorzów/ - Niemczyk Dariusz/Skorpion Szczecin/ 2:1
Kat.66 kg. Woźniak Mateusz/Victoria Ostrołęka/ - Chmielnicki Czary/Różą Karlino 1:2
Kat.70 kg. Gruchała Piotr/Start Grudziądz/ - Wiktór Łukasz/RUSHH Kielce/ 3:0
Kat.75 kg. Bednarek Kamil DKB Dzierżoniów/ - Kiernozek Tomasz/Victoria Ostrołęka/3:0
Kat.80 kg. Bartoszewicz Krystian/Skorpion Szczecin/ - Zajchert Mateusz/Boks Poznań/ 1RSC
Kat.+80 kg. Rup Jacek/UKS Blachownia/ - Pilarz Dawid/Tygrys Elbląg./ 0:3

WYNIKI WALK Z DNIA 5.11.2011 - GODZ. 16.00

Kat. 46 kg.
Walka nr. 1 - Siłkowski Adrian/OSiR Suwałki/ - Przybyłowski Patryk/Skorpion Szczecin/ 0:3
Walka nr. 2 - Matera Oskar/LKS Myszków/ - Słomiński Jakub/Wda Świecie/ 3:0

Kat. 54 kg.
Walka nr.3 - Niedźwiedzki Robert/ Ziętek Team Brzeziny/ - Baran Karol/UOLKA Ostrów Maz./ 0:3
Walka nr. 4 - Gibadło Maksymilian/Ring Sanok/ - Kwiatkowski Damian/Pomorzanin Toruń/ 3:0

Kat. 60 kg.
Walka nr. 5 - Olejarczyk Krystian/RUSHH Kielce/ - Raczek Krystian/Tiger Tarnów/ 3:0
Walka nr. 6 - Pawlak Bartosz/Sparta Złotów/ - Duszyński Łukasz/Róża Karlino/ 3r. RSC

Kat. 66 kg.
Walka nr. 7 - Tokarz Grzegorz/ Concordia Knurów/ - Woźniak Mateusz/Victoria Ostrołęka/  0:3
Walka nr. 8 - Chmielnicki Cezary/Róża Karlino/ - Jakubi Norbert/Niedźwiedź Kętrzyn/ 3:0

Kat. 75 kg.
Walka nr. 9  - Bednarek Kamil/ DKB Dzierżoniów/ - Sierszuski Nikodem/Boks Poznań/ 3:0
Walka nr. 10 - Kiernozek Tomasz/Victoria Ostrołęka/ - Zaborowski Michał/Box Team Wałb./3:0

Kat.+80 kg.
Walka nr. 11 - Rup Jacek/KS Blachownia/ - Szykulski Karol/Polonia Leszno/ 1r. RSC
Walka nr. 12 - Lenkot Jakub/ Bombardier Wrocław/ - Pilarz Dawid/Tygrys Elbląg/ 0:3

WYNIKI  WALK  Z DNIA 5.11.2011 - GODZ.11.00

Kat.48 kg
Walka nr.1 - Karyś Tomasz/RUSHH Kielce/ - Budyś Patryk/Czarni Słupsk/ 0:3
Walka nr. 2 - Dywal Grzegorz/Boks Team Kaczor Wałbrzych/ - Kowal Adrian/Olimp Lublin/ 0:3

Kat. 52 kg.
Walka nr. 3 - Mazur Mariusz/Czarni Słupsk/ - Niemczyk Łukasz/Champion Powiat Legnicki/ 0:3
Walka nr.4 - Skorupski Michał/OSiR Suwałki/ - Marcinkowski Marcin/Ring Busko Zdrój/ 0:3

Kat. 57 kg.
Walka nr. 5 - Polski Paweł/Róża Karlino/ - Ławicki Daniel/Boks Poznań/ 0:3
Walka nr. 6 - Kubaszewski Bartłomiej/Fenix Warszawa/ - Górniak Bartosz/BKS Gorzów/  0:3

Kat. 63 kg
Walka nr. 7 - Holka Kamil/BKS Gorzów/ - Mieszyński Mateusz/Grom Chełmża/ 3:0
Walka nr. 8 - Niemczyk Dariusz/Skorpion Szczecin/ - Klembowski Konrad/Olimp Lublin/ 3r. AB

Kat.70 kg. - Walka nr. 9 - Gruchała Piotr/Start Grudziądz/ - Gryckiewicz Oskar/Pomorzanin Toruń/ 2:1
Walka nr. 10 - Wiktór Łukasz/RUSHH Kielce/ - Tanioch Łukasz/Skorpion Szczecin/ 3:0

Kat. 80 kg.
Walka nr.11 - Bartoszewicz Krystian/Skorpion Szczecin/ - Krokos Karol/Boxing Sokółka/ 3:0
Walka nr. 12 - Zajchert Mateusz/Boks Poznań/ - Rumin Mateusz/Garda Gierałtowice/  3:0