SOLIS WRÓCI JUŻ W LISTOPADZIE?

Redakcja, boxingnews24.com

2011-11-06

Jak podał portal BoxingNews24.com, powołując się na promotora Ahmeta Onera, 26 listopada w tureckim Trabzonie ma nastąpić powrót na ring Odlaniera Solisa (17-1, 12 KO). Po raz ostatni mistrz olimpijski z Aten na ring wychodził w marcu, kiedy to w Kolonii uległ już w pierwszej rundzie Witalijowi Kliczce. 31-letni Kubańczyk nie mógł kontynuować walki z powodu kontuzji kolana.

Po nieudanej próbie zdobycia tytułu federacji WBC w wadze ciężkiej Solis przeszedł trzy operacje w stanie kolanowym. Według Onera, rehabilitacja zakończyła się pomyślnie i zawodnikowi pozostaje zrzucić zbędne kilogramy. Podobna informacja wypłynęła od promotora w październiku. Zdementował ją sam zawodnik twierdząc, że bliżej niż na salę treningową ma w danej chwili do gabinetu lekarskiego.

Głównym wydarzeniem wieczoru z boksem z Trabzonie ma być potyczka Selcuka Aydina z Ionutem Io Danem o pas WBC Silver w wadze półśredniej. W pierwszym pojedynku Turka z Rumunem, rozegranym w czerwcu ubiegłego roku, lepszy okazał się ten pierwszy wygrywając minimalnie na punkty.