MICHELUS: STAĆ MNIE NA DUŻO WIĘCEJ

Dawid Michelus jako jedyny z Polaków został sklasyfikowany w rankingu Międzynarodowej Federacji Boksu Amatorskiego (AIBA). Z 18-letnim pięściarzem boksującym w kategorii do 56. kilogramów rozmawialiśmy o nieudanych dla kadry mistrzostwach świata, planach na przyszłość oraz ogólnej kondycji rodzimej "amatorki". Zapraszamy do lektury wywiadu.

Jak ocenisz swój występ w Azerbejdżanie z perspektywy czasu? Detelin Dalakijew był nie do pokonania?
Dawid Michelus: Oczywiście był do pokonania. Treningi, które były robione przed mistrzostwami nie bardzo mi podpasowały… Co drugi dzień robiliśmy to samo i tak w kółko. Byliśmy przygotowani na boks wytrzymałościowy, ale toczony w jednym tempie.

Masz jakieś zastrzeżenia do Polskiego Związku Bokserskiego, że przygotowania zostały rozplanowane nieporadnie?
DM: Wiadomo, że nie było pieniędzy, więc nie wyjeżdżaliśmy na zagraniczne sparingi czy turnieje. Inne kraje wyjeżdżały, a my siedzieliśmy w Polsce. Sparowaliśmy tylko między sobą, zabrakło nawet zwykłych startów, chociażby w Grand Prix.

Jesteś jedynym Polakiem znajdującym się w rankingu najlepszych amatorskich pięściarzy świata AIBA. Uplasowałeś się na 26. miejscu w kategorii piórkowej. Jesteś zadowolony z tej lokaty?
DM: Po mistrzostwach świata nie mogłem przecież oczekiwać cudów. Na pewno wiem, że stać mnie na dużo, dużo więcej.  Chcę być w pierwszej dziesiątce i pokażę swoje umiejętności na najbliższych kwalifikacjach. Przygotuję się wraz z trenerem klubowym Sławomirem Nowickim. Awans na Igrzyska jest dla mnie najważniejszym celem.

Zamierzasz zmienić sposób przygotowań do następnego startu?
DM: Będę po prostu słuchał swojego trenera klubowego. Pod jego okiem zawsze byłem dobrze przygotowany, potrafiłem osiągnąć szczytową formę. Trener Nowicki najlepiej zna mój organizm.

A jak układa ci się współpraca z trenerami z kadry?
DM: Nie chcę narzekać na trenerów. Ta kadra szkoleniowa jest w tym sporcie od wielu lat, a boks poszedł do przodu i teraz boksuje się inaczej. Nie mam jednak zastrzeżeń do trenerów kadry, ponieważ wkładali w swoją pracę serce i było widać, że chcą zrobić coś dobrego. No ale świat idzie do przodu…

Wracając do rankingu AIBA, sklasyfikowano w nim 528 bokserów, ty jesteś jedynym przedstawicielem Polski. Ten rezultat nie daje najlepszego świadectwa o poziomie polskiego boksu amatorskiego…
DM: No nie daje, ale to nie jest wina chłopaków. Przed MŚ wszyscy trenowaliśmy bardzo ciężko. Sam byłem zdziwiony, że każdy tak mocno zasuwał na treningach. 3 miesiące przygotowań zostały odcięte od naszego życia – tylko boks i nic więcej.

Łączysz boks z nauką w szkole. Jak wyglądają twoje treningi, ile czasu poświęcasz na boks?
DM: Trenuję dwie godzinny dziennie. W soboty, jeśli nie ma startów, to biegam albo robię sobie wolne. Na co dzień trenuję u siebie w Pile. Treningi są różne. Jak zbliża się turniej to skupiamy się na szybkości, w innym przypadku „robię” wytrzymałość.

Niedawno skończyłeś 18 lat, twoja sylwetka zapewne ciągle się rozwija. Nie masz problemów z utrzymaniem limitu 56 kg?
DM: Mam do zbicia około 4 kilogramów. Jak już dojdę do limitu to utrzymanie wagi nie sprawia mi trudności.

Jesteś jednym z najbardziej utalentowanych pięściarzy polskich młodego pokolenia. W związku z tym pojawiają się już propozycje od zawodowych grup, czy na razie skupiasz się na amatorce?
DM: Skupiam się na boksie amatorskim. Do tej pory nie miałem żadnych konkretnych propozycji. Chcę zrobić jak najwięcej w amatorce, to jest dla mnie najważniejsze. Gdybym pojechał na IO w Londynie, tam wywalczył medal, to na pewno ciągnęłoby mnie w stronę zawodowych ringów. W tej chwili trudno przewidywać.

Po nieudanych dla kadry MŚ w Baku zostały wam cofnięte stypendia. Przybliż nieco tę sytuację.
DM: W Polsce bywa różnie z tym stypendiami. Mogę powiedzieć, że w moim przypadku stypendium zostało po prostu ukradzione. Na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy pojechał Sylwester Kozłowski, którego pokonałem chyba 2-3 razy. Gdybym dostał szansę, zrobiłbym złoty medal. Na mistrzostwach świata nie udało się wywalczyć nawet jednej kwalifikacji i stypendia zostały cofnięte. Nie ma już nic…
 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MajkelR
Data: 06-11-2011 18:32:13 
No ale świat idzie do przodu…
 Autor komentarza: niemiec32
Data: 06-11-2011 18:52:35 
na Mistrzostwach Polski 2012 jak Kaczor bedzie w koguciej to Michelus nie ma szans a z tego co wiem to bedzie wiec powodzenia
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 06-11-2011 19:04:57 
Naprawdę przykro słuchać młodego chłopaka bo...ma rację!Jak PZB nie wie co zrobić z tak utalentowanym pięściarzem to może po radę do Tajnera dzięki któremu nie został zmarnowany talent Adama Małysza i z którego "wyrósł" zawodnik światowej sławy !Jednak dodam od siebie że utrzymywanie na siłę wagi 56 kg tez nie jest korzystne dla chłopca który naturalnie się rozwija!Oby kolejny"diamentowy" chłopak i jego talent nie został unicestwiony...
 Autor komentarza: czerwony
Data: 06-11-2011 19:22:39 
!!!!

Kur....

Najbardziej perspektywiczny pięściarz amator nie ma stypendium?!

Żałosne posunięcie PZB. Potem wielkie halooo, że zawodnicy uciekają pod skrzydła grup zawodowych, albo po prostu muszą wybrać budowę w Londynie, bo nie mają żadnych szans na normalne życie w Polsce.

To pokazuje jakim syfem jest PZB.

Ci ludzie mają chyba mózgi z betonu.
 Autor komentarza: kickbokser
Data: 06-11-2011 19:51:17 
Rafał Kaczor miał kilka lat na zdobycie medalu w międzynarodowych imprezach-nie uczynil tego. Więc o co biega Niemiec 32?

Fakt Michelus to perspektywiczny zawodnik-popracuje będa z niego ludzie. Za szybko uwierzy w swoje mistrzostwo - to nic nie zrobi ponad to co juz zrobił-podobnie jak Rafał Kaczor i wielu innych.
 Autor komentarza: kickbokser
Data: 06-11-2011 19:53:35 
Autor komentarza: hernandez Data: 02-11-2011 12:31:52 odpowie mi ktoś znający historię polskiej amatorki na pytanie czy KIEDYKOLWIEK było gorzej?

Autor komentarza: ekspert Data: 02-11-2011 21:32:44 Byłby wyżej gdyby jakimś mądralom nie zależało na jego starcie w przeciętnym Grand PRIX w Pile, w czasie gdy były Mistrzostwa Europy Młodzieżowców. Suma sumarum i tak nie wystartował w GP w Pile..i nie pojechał na ME Mł do Dublina...

Jego rywal z Półfinalu MŚJ rok temu z Baku Robeisy Ramirez (wywalczył juz kwal.olimpijską w Baku , choć przegrał nieznacznie z Mistrzem Świata) stoczył znowu 3 walki na Panamerykanskich Igrzyskach zdobywając tytuł mistrza. A Mądrale twierdzili, że zawodnik nie może sie przygotować na 2 imprezy Mistrzowskie odbywające się co miesiac

A KUBANCZYK? MOZE? i to mlodszy o 3 mce od Dawida

http://amateur-boxing.strefa.pl/Championships/PanamericanGames2011.pdf

Autor komentarza: ekspert Data: 02-11-2011 22:36:57 Dla Zainterosowanych-proszę o wnioski i komentarze-także te krytyczne.


PONIZEJ PRZEDSTAWIAM KILKA MOICH KOMENTARZY Z POCZATKÓW LIPCA B.R.

http://www.bokser.org/content/2011/07/13/153034/index.jsp

ZWRACALEM UWAGĘ NA TO, ZE BŁEDEM JEST NIE WYSŁANIE NAJZDLNIEJSZYCH MŁODZIEŻOWCÓW NA MŁODZIEZOWE MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW W DUBLINIE , W CZASIE GDY BYLO GRAND PRIX W PILE (KONIEC SIERPNIA ).

JAK SIE OKAZALO ZAWODNICY CI NIE WYSTĄPILI Również W GP W PILE, GDYZ TRENERZY kadry UZNALI,ZE WAŻNIEJSZE JEST ZGRUPOWANIE KADRY PRZED MŚ SENIORÓW W BAKU (PRZEŁOM WRZESNIA I PAŹDZIERNIKA)

DLACZEGO CI ZWODNICY NIE POJECHALI DO DUBLINA?
TEGO NIE UDALO MI SIE USTALIC - CHOC NP MOZNA WYSNUĆ WNIOSKI, ZE KOMUŚ BARDZIEJ ZALEŻAŁO BY WYSTĄPILI W PODRZĘDNYM W STOSUNKU DO RANGI MISTRZOSTW EUROPY MLODZIEŻOWCÓW GRAND PRIX W PILE, NIZ W DUBLINIE..


Donosiły o tym mas media .
http://asta24.pl/sport-news-712-Bokserska_Elita_w_Pile

Co sie okazało? na Mistrzostwach Świata Seniorów w Baku żaden z naszych zawodników nie uzyskał kwalifikacjia, a trójka najzdoleniszych bokserów młodego pokolenia Michelus Szymański Jagodziński zostali pozbawieni uzyskania Stypendium Ministra Sportu ...około 1000 zł... na rok 2011/2012 gdyż uniemożliwiono im start w Młodziezowych Mistrzostwach Europy w Dublinie....i zdobycia medalu-co gwarantowało uzyskanie tego stypendium i motywacje do dalszego treningu i środki finansowe dla jakby nie bylo patrzeć juz 18 letnich mężcyzzn.

A tutaj komentarze: porównałem drogi przygotowawcze do wystepu w Baku Dawida Michelusa i jego konkurenta Robeisy Ramiereza..

Zaznaczam to były wpisy z poczatków Lipca b.r. wiec 2,5 miesiaca przed Mistrzostwami Świata w Baku.
Autor komentarza: ekspert Data: 13-07-2011 22:01:57 Zerkam na plakat na miłą buzię Dawida i zadaję sobie pytanie: Dlaczego Kubańczycy, a nie Polacy?

Obejrzałem walkę Dawida Michelusa (ur.16.09.1993) z zawodnikiem Kuby Robeisy Ramirezem (ur.20.12.1993) podczas I Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze w 2010 roku. Dawid przegrał minimalnie 3-1. Sami oceńcie jaki poziom reprezentowali wspomniani zawodnicy, wg mnie zbliżony:

http://www.youtube.com/watch?v=GTj4sz14hiM


W tym miejscu pojawiło mi się pytnie? Co dalej z Ramirezem i co z Dawidem?


POSTANOWIŁEM PORÓWNAĆ „DROGĘ ROZWOJU TYCH ZAWODNIKÓW W I YM PÓŁROCZU 2011 ROKU”

CO MI WYSZŁO?
Otóż w biednym kraju Kubański Związek Bokserski zapewnił swojemu zawodnikowi start w następujących silnych turniejach seniorskich:

1. W dniach 9-12 luty 2011 – 55 Bocskai Memorał Węgry, gdzie Ramirez stoczył 3 walki:
Wygrał z Ludovicem Bactoratem z Maritusa ( Tegoroczny Mistrz Afryki) 13-2
Wygrał z Khalidem Yafai ( wicemistrz Europu Moskwa 2010) 5-3
Przegrał w finale z Mishą Alyanem (Mistrz Europy Moskwa 2010) 3-5

2. W dniach 16-19 lutego , a więc niespełna 4 dni później Ramirez występuję na turnieju Strandżaty w Bułgarii, gdzie stacza 3 walki:
Wygrywa 8-0 z zawodnikiem z Armenii Karenem Aylazayanem ( Młodzieżowy Mistrz Europy Szczecin 2009) oraz z Anglikiem Tommy Stubsem 3-2 (Anglik w 2009 r w finale Mistrzostw Unii Europejskiej pokonał Łukasza Maszczyka 15-3) by w finale przegrać z zawodnikiem gospodarzy Alexandrem Alexandrowem 0-2 (zawodnik Bułgarski na ME w Moskwie przegrał minimalnie z Khalidem Yafai )

3. W dniach 25-30 Marzec 2011 Ramirez występuje w Panamerykańskich kwalifikacjach w Wenezueli i toczy tam 4 walki. Wygrywa tam z zawodnikiem Juliano Neto z Brazylii 23-9 oraz z Jose Meza z Ekwadoru 23-9 i Oskarem Negrete z Columbii 19-6 by w finale przegrać 7-11 z Dagoberto Aguerą z Dominikany (rok wcześniej wygrał z nim)
4. W dniach 01-06 czerwca bierze udział w silnym międzynarodowym turnieju Giraldo Cordova Memoriał na Kubie i w pierwszej walce pokonuje Andrew Maloneya (Mistrz Australii i Oceanii )z Australii 26-6 , następnie reprezentanta Szwecji Salomo N’Tuve 27-8 , Santosha Harijana z Indii 7-4 i Jualiano Neto z Brazylii 26-10

ZATEM W OKRESIE OD LUTEGO DO CZERWCA B.R KUBAŃSKI ZWIĄZEK BOKSERSKI ZAPEWNIŁ MU PRZYNAJMNIEJ 14 WALK NA SILNIE OBSADZONYCH MIĘDZYNARODOWYCH TURNIEJACH BOKSERSKICH/


A CO W TYM CZASIE DAWIDOWI MICHELUSOWI ZAPEWNIŁ PZB DLA JEGO KONFRONTACJI W SENIORSKIM BOKSIE?

Otóż zapewnił mu udział w Międzynarodowym Turnieju im. F. Stamma w Warszawie 6-8 kwiecień b.r.

Gdzie Dawid stoczył 3 pojedynki:

Wygrał z Iderkhuu Enkhjargalem z Mongolii oraz Turkiem Gokhanem Guralem i w finale przegrał z Joe Nevinem z Irlandii (brązowy medalista Mistrzostw Świata seniorów w 2009 r) 7-11

Oczywiście każdy z nich boksował na swoich krajowych ringach w własnym kraju. Ramirez miał naprzeciw kadrowiczów KUBY Dawid zawodników polskich na MPS czy Ekstralidze.

Ile pojedynków krajowych w tym czasie stoczył Ramirez dokladnie nie wiem. Dawid w gronie seniorów zapewne z 5-6 .

Pragnę jednak zwrócić uwagę na jedno: SKORO KUBAŃCZYK W TYM SAMYM CZASIE MA STWORZONĄ SZANSĘ ODBYCIA 14 WALK Z SILNYMI ZAWODNIKAMI Z KTÓRYCH PRZEGRAŁ BODJAŻE 3, A DAWID MICHELUS JEDYNIE 3 (WYGRAŁ 2) – TO......TO MAMY TUTAJ ODPOWIEDŹ DLACZEGO JESTESMY DALEKO ZA KUBĄ ..( PRZEZ WRODZONY TAKT NIE WSPOMNĘ ZA KIM JESZCZE JESTESMY W TYLE)


Dlatego mnie osobiście zastanawia co sprawiło, że najzdolniejsi polscy juniorzy np. Jagodziński, Michelus i Szymańśki podobno nie dostaną szansy wyjazdu na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Dublinie (wnioskuje tak po komunikatach na stronach www.pzb.com.pl bodajże nr 42 gdzie na zgrupowanie nie powołuje się wspomianych zawodników, a innych)
Zawodnicy Ci gdyby mieli wystąpić na MŚ seniorów ( przeszło miesiąc później) mieliby super przetarcie. Wzorem niech będzie ten Kubański 17 latek Ramirez, który w ciągu 10 dni toczy 6 walk i to na innym kontynecie)??

Czy w dobie tak niewielkiego „obicia” się na międzynarodowych ringach naszych zawodników warto niweczyć szanse wzbogacenia doświadczeń naszych zawodników (mam na mysli np. tych 3 ), którzy wg mnie powinni wystąpić na M Ś seniorów równiez?

Inna kwestia jaką motywację do wytrenowania medalistów Mistrzostw Świata ma trener w dojrzałym wieku (65 lat), który zdobywał medale olimpijskie za co należą mu się słowa uznania i wieczna chwała. Czy taki trener nawet jeśli nic nie wygra poczuje się gorzej? Nie sądzę-mistrzem czy wicemistrzem olimpijskim pozostanie bowiem do końca życia. Dlatego warto wg mnie inwestować w młodszych trenerów wysyłając ich na rożne zagraniczne szkolenia....

I nie mówcie, że nie ma na to pieniędzy...lepiej pociągnąć rok a dobrze, niż 10 lat byle jak.

Autor komentarza: ekspert Data: 13-07-2011 22:21:34 UZUPEŁNIENIE
Ramirez Robeisy stoczył w dniach 24-30 czerwiec podczas Cuban National Team Championships - Santiago de Cuba - June 24-29 2011

5 walk i:

24 czerwca wygrał z Daimel Rodriguez 24-6
25 czerwca wygrał Ernesto Mesa rsc 1 r.
26 czerwca wygrał z Kelvy Morales 1 r. AB
28 czerwca wygrał z Idilio Reyes 1 r. RSC
29 czerwca wygrał z Barbaro Castillo 2 r AB

...szukam dalej

Autor komentarza: ekspert Data: 13-07-2011 22:23:15 Zatem w czerwcu stoczył 9 walk!
co było dalej?


Okazało się, że KUBanczyk boksował jeszcze:

W Lipcu 2011

4.ALBA Games - Barquisimeto, Venezuela - July
23-27 2011
http://amateur-boxing.strefa.pl/Championships/BolivarianGames_ALBA2011.pdf

Stoczył 3 zwycieskie walki:

Robeisy Ramirez CUB Ceiber Avila COL 5:0
Robeisy Ramirez CUB Marvin Solano NIC 3:2
52kg Robeisy Ramirez CUB Johan Vargas COL 5:0


W sierpniu Kubaczyk wystąpił w meczu KUBA - FRANCJA
http://amateur-boxing.strefa.pl/DualsLeague/2011/DualCUB_FRA.html

52kg Robeisy Ramirez CUB Nordine Oubaali FRA 3:0


A wczesniej jeszcze okazało się, ze w czerwcu dokladnie 17-20 bral udzial w Turnieju w Wenezueli choc przegrał 3-2

21.Batalla de Carabobo - Valencia, Venezuela - June 17-21 2011
http://amateur-boxing.strefa.pl/Tournaments/BatalladeCarabobo2011.html


Więc w czasie gdy Dawid stoczył Walk od stycznia do MIstrzostw Świata seniorów kilka..w tym samym czasie Kubanczyk z pewnie 30 międzynarodowych...
2011-06-18 52kg Ceiber Avila COL Robeisy Ramirez CUB 3:2

Autor komentarza: lutonadam Data: 03-11-2011 01:21:49 Fajna i rzeczowa analiza.Ekspert ale zaraz Ciebie ktoś skrytykuje i pogrozi palcem że się ...wychylasz! Założę się że wokół Michelusa odbywa się wielka"partyzantka" i nikt nawet nie opracował jakiegokolwiek planu treningowego czy startowego.Może by tak zadzwonił z PZB do trenera Tajnera i poprosił o poradę ? Małysz i jego talent nigdy by sie nie rozwinął gdyba nie mądra postawa i decyzje Tajnera!PZB i otoczenie to kupa mądrali którzy nie dadzą sobie nic powiedzieć,uważają się za najmądrzejszych na świecie i ...nie dopuszczą młodych wykształconych trenerów do pracy z najlepszymi!
 Autor komentarza: kongres1232345
Data: 06-11-2011 20:17:11 
Prawda....
 Autor komentarza: niemiec32
Data: 06-11-2011 20:58:17 
no wlasnie Kaczor nie zdobyl choc byl na olimpiadzie i 6 razy zdobyl mistrza kraju i Mchelus sie do nie go nie umywa takich jak Kaczor zbil to Mchelus moze pomarzyc wykladam wszystkie pieniadze ze jak Kaczor bedzie w 56 to zbije Michelusa masakrycznie bo na MP bedzie na 100%
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 06-11-2011 21:10:08 
niemiec32..o co Tobie chodzi?Bo mi chodzi o to aby Michelus więcej osiągnął niż Kaczor który już nic więcej nie osiągnie.Dlatego nie rozumie Twoich upartych rozważań.Kaczor miał swój czas a teraz kolej na Michelusa!I na niego teraz bym stawiał i wspierał trenera klubowego!
 Autor komentarza: niemiec32
Data: 06-11-2011 21:55:12 
o to ze jak Kaczora nik nie wspar to Michelusa tez tylko oto i ze Kaczor byl i jest o niebo lepszy i nikogo to nie obchodzi nawet w kadrze nie byl ze jest burdel w PZB i Mazik tez jest od niego lepszy a raczej byl
 Autor komentarza: hernandez
Data: 06-11-2011 23:40:39 
528 bokserów i 1 gostek z polski, w dodatku masakrycznie olewany przez pzb. jak tak to ma wyglądać to lepiej zamknąć ten burdel!

kickbokser

dzięki, że to wkleiłeś, szukałem tego artykułu ale znaleźć nie mogłem, oczywiście również podziękowania dla eksperta za tą wymowną analizę
 Autor komentarza: kickbokser
Data: 08-11-2011 21:49:34 
COS SIE DZIEJE


Warszawa, dnia 04.11.2011 r.

KOMUNIKAT Nr 67/2011
Wydziału Wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego

Dotyczy:
1. Konsultacji szkoleniowej organizowanej dla Kadry Narodowej Seniorów w Sokółce w dniach 24.11-01.12.2011 r.
2. Startu reprezentacji Polskiego Związku Bokserskiego w Trójmeczu Francja – Polska – Białoruś organizowanym w Mińsku (Białoruś) w dniach 01-04.12.2011 r.

Kadra szkoleniowa:
1. Jerzy Rybicki – Prezes PZB;
2. Bogusław Szulecki – Kierownik reprezentacji PZB;
3. Wiesław Rudkowski – Trener Kadry Narodowej Seniorów PZB;
4. Czesław Ptak – II Trener Kadry Narodowej Seniorów PZB
5. Władysław Maciejewski – Trener K.S. „PACO” Lublin;
6. Stanisław Wąsowski – Trener K.S. „Hetman” Białystok;
7. Waldemar Budziłek – Trener odnowy biologicznej;
8. Ostaszewski Andrzej – Sędzia – przyjazd do Sokółki w dniu 30.11.2011 r.;
9. Adam Pawełek – Sędzia – przyjazd do Sokółki w dniu 30.11.2011 r.;

Kadra zawodnicza:
1. Dawid Jagodziński- K.S. „A – waga 49 kg;
2. Grzegorz Brynda – K.S. „Kontra” Elbląg – waga 52 kg;
3. Dawid Michelus – K.S. „Sokół” Piła – waga 56 kg;
4. Damian Wrzesiński – K.S. PKB Poznań – waga 60 kg;
5. Michał Syrowatka – K.S. „Hetman” Białystok – waga 64 kg;
6. Patryk Szymański – K.S. „Boks” Poznań – waga 64 kg;
7. Kamil Szeremeta – K.S. „Hetman” Białystok – waga 69 kg;
8. Tomasz Jabłoński – K.S. „SAKO” Gdańsk – waga 75 kg;
9. Igor Jakubowski – K.S. PKB Poznań – waga 81 kg;
10. Michał Gerlecki – K.S. „PKB” Poznań – waga 91 kg;
11. Marcin Śnitko – K.S. „Tygrys” Elbląg – waga + 91 kg;
12. Krzysztof Kosela – K.S. „PACO” Lublin – waga +91 kg.
Uwagi:
1. Powołane osoby powinny stawić się w hotelu „Bakunówka” w Sokółce ul. Mickiewicza 2 (tel. 85 711-27-93) w dniu 24.11.2011 r. do godz. 18.00;
2. Powołani zawodnicy powinni posiadać: paszport z aktualna wizą Białoruską , dowód osobisty, książeczkę sportowo-lekarską z aktualnymi badaniami, książeczkę AIBA, sprzęt do realizacji zajęć treningowych ogólnorozwojowych i specjalistycznych prowadzonych w sali i w terenie oraz sprzęt startowy;
3. Koszty przejazdu z miejsca zamieszkania do Sokółki i z powrotem będą zwracane na podstawie przedstawionych biletów PKP lub PKS;
4. Wszelkie koszty związane z organizacją obu akcji szkoleniowych pokrywa PZB;
5. Po zakończeniu konsultacji w dniu 01.12.2011 r. reprezentacja wyjedzie autobusem na zawody;
6. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w w/w akcjach szkoleniowych do trenera KNS Wiesława Rudkowskiego tel. 606 210 156 do dnia 14.11.2011r.
Trener Kadry Narodowej Seniorów
Wiesław Rudkowski
 Autor komentarza: DiabloPabloDrewno
Data: 09-11-2011 17:27:35 
A po Londynie na trenera kadry nastepny "trener tysiaclecia' pan Nowak ewentual Raubo i raczka raczke myje,w Rio tez beda baty.ale co tam ,sami swoi kolesie.a moze do Rio dociagnie Pan Ptak.Tego to juz mnie permanetnie rozwala...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.