PLANY PANA TYSONA

Jakub Biluński, boxingscene.com

2011-11-06

Mistrz Wielkiej Brytanii wagi ciężkiej, Tyson Fury (16-0, 11 KO) twierdzi, że czekają go jeszcze trzy walki zanim zmierzy się z mistrzem świata WBA, IBF i WBO, Ukraińcem Władimirem Kliczko (56-3, 49 KO). 12 listopada Fury zmierzy się w Manchesterze z Kanadyjczykiem Nevenem Pajkicem (16-0, 5 KO).

- Myślę, że po tej walce czekają mnie jeszcze dwa pojedynki, zanim zmierzę się z Kliczko. Robię postępy z walki na walkę i jestem już w tej chwili prawie gotowy na walkę z Władimirem. Pajkic jest dla mnie dobrym przeciwnikiem przed starciem z Powietkinem. Walka z Rosjaninem czeka mnie na wiosnę przyszłego roku. Powietkin powinien być łatwiejszym przeciwnikiem niż Chisora - jest od Chisory mniejszy, lżejszy i starszy - powiedział Fury.

- Powietkin nie jest puncherem i nie jest tak odporny na ciosy jak ja. Żeby wygrać w Niemczech potrzebuję nokautu, więc walka mogłaby się odbyć na neutralnym gruncie, na przykład w Irlandii. Pracuję teraz szczególnie nad moim lewym prostym. Mam przecież największy zasięg ramion wśród bokserów - dodał Tyson.