GAVERN W MIEJSCE McCALLA

Redakcja, Global Boxing

2011-11-03

Walka Mariusza Wacha (25-0, 13 KO) z byłym mistrzem świata Oliverem McCallem (56-11, 37 KO) została odwołana. Miejsce 46-letniego Amerykanina zajmie jego rodak, o dwanaście lat młodszy Jason Gavern (21-8-4, 10 KO).

"Atomowego Byka" do walki z naszym reprezentantem nie dopuściła komisja sportowa stanu Connecticut. W ten sposób szansę otrzymał Gavern, który na propozycję grupy Global Boxing Promotions odpowiedział bardzo szybko.

Polskim kibicom Gavern może kojarzyć się jako sparingpartner Tomasza Adamka przed starciem z Jasonem Estradą. W maju ubiegłego roku, podczas gali Kliczko-Sosnowski w Gelsenkirchen bokser z Florydy dość niespodziewanie (acz po bardzo nudnej walce) zremisował z Jonathonem Banksem. Od tamtej pory zanotował dwie wygrane i porażkę. Ostatnio walczył w sierpniu, nokautując już w pierwszej rundzie przeciętnego Bobby'ego O'Bannona.

Starcie o należący do Wacha pas WBC International odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu w Uncasville. Galę transmitować będzie Polsat Sport.