MARQUEZ: WOLĘ PACQUIAO, MAYWEATHER NIE WALCZY

Leszek Dudek, fightnews.com

2011-11-03

Juan Manuel Marquez (53-5-1, 39 KO) zapewnia, że do trzeciej walki z Mannym Pacquiao (53-3-2, 38 KO) przygotował się jeszcze lepiej, niż do poprzednich dwóch. Jego zaawansowany wiek (38 lat) nie będzie problemem, co potwiedza również znakomity szkoleniowiec - Nacho Beristain.

- Znów jestem przygotowany na zwycięstwo. Wygrałem pierwsze dwie walki i z tą myślą będę wchodził do ringu. Zdaję sobie sprawę, że poprzednie pojedynki z Pacquiao były bardzo zacięte. W trzecim starciu roztrzygnie się, który z nas jest naprawdę lepszy. Nie tylko mój team twierdzi, że wygrałem tamte walki. Mówią to również kibice i media - powiedział 'Dinamita'.

- Wiek nie będzie problemem. Jestem doskonale przygotowany, tak samo gotowy jak przed laty. Wolałbym walczyć z Pacquiao jeszcze 3 lub 4 razy, niż ponownie wychodzić do ringu z Mayweatherem. On nie walczy, nie bije się. Wszyscy wiemy, że Pacquiao jest inny, więc spodziewamy się kolejnej wielkiej wojny - dodaje Meksykanin.

- Pacquiao stał się w ostatnim czasie zawodnikiem boksującym lepiej technicznie, jednak Marquez również się rozwinął - zapewnia Beristain. - Jest bardziej doświadczony, będzie skupiony i gotowy na wszystko. Moim zdaniem da występ na poziomie 24-latka.