DIMITRENKO PRZESZEDŁ OPERACJĘ ŁOKCIA

Redakcja, Informacja prasowa

2011-11-03

Zawodowy mistrz Europy wagi ciężkiej, Aleksander Dimitrenko (32-1, 21 KO) przeszedł w poniedziałek operację lewego łokcia i czeka cierpliwie aż lekarze pozwolą mu na wznowienie treningów.

- Po trzeciej rundzie walki z Michaelem Sprottem, poczułem ból w lewym łokciu, który doskwierał mi już nieraz w przeszłości. Mogłem odmówić kontynuowania walki, ale zarówno w życiu, jak i w ringu nigdy się nie poddaję. Dlatego też, z zaciśniętymi zębami, pozostałem w ringu i obroniłem swój tytuł - powiedział dumny z siebie mistrz Europy.

- Oczywiście, że chcę jak najszybciej wrócić do boksu i jak tylko lekarze pozwolą mi opuścić klinikę, od razu rozpocznę ćwiczenia fitnessu. Mój cel się nie zmienił - chcę zdobyć dla Niemiec długo oczekiwany tytuł mistrza świata wagi ciężkiej - deklaruje Ukrainiec z niemieckim paszportem.

W chwili obecnej, Dimitrenko posiada tytuł mistrza EBU i jest na drugim miejscu w rankingach WBC i WBO, co oznacza, że pojedynki z mistrzami świata tych federacji, braćmi Kliczkami, stają się coraz bardziej realne.