RANKING WBA: PROKSA I JONAK DOCENIENI

Redakcja, wbaonline.com

2011-11-03

Federacja WBA opublikowała swój nowy (październikowy) ranking. W gronie sklasyfikowanych znajduje się sześciu Polaków.

Co prawda porażka z Jamesem DeGale`em sprawiła, że z pierwszej "15" najlepszych "super średnich" wypadł były mistrz Europy, Piotr Wilczewski (29-2, 10 KO), ale równocześnie w kategorii średniej na znakomitym 5. miejscu zadebiutował nowy mistrz Europy Grzegorz Proksa (26-0, 19 KO) w wśród najlepszych "junior średnich" na 9. miejscu pojawił się Damian Jonak (30-0-1, 20 KO).

W gronie najlepszych pięściarzy wagi junior ciężkiej, Paweł Kołodziej (28-0, 16 KO) nadal zajmuje bardzo wysokie drugie miejsce, tuż za Lateefem Kayode i zaledwie jedno oczko przed Denisem Lebiediewem, który zanotował awans o dwa miejsca. Od razu na miejsce nr 4 awansował najbliższy rywal Rosjanina, James Toney, co z kolei spowodowało spadek o jedno oczko (na pozycje nr 11) Mateusza Masternaka (23-0, 17 KO).

O jedno miejsce w rankingu awansował "półciężki" Dawid Kostecki (37-1, 24 KO), który kosztem Hiszpana Gabriela Campillo jest już drugi, tuż za Gayratem Amedowem z Uzbekistanu.

Szóstym Polakiem w rankingu WBA jest oczywiście Paweł Wolak (29-1-1, 19 KO), zajmujący nadal bardzo wysokie, trzecie miejsce w wadze junior średniej.