JEDEN POLAK W NAJNOWSZYM RANKINGU AIBA

Po zakończeniu turnieju o Mistrzostwo Świata, Międzynarodowa Federacja Boksu Amatorskiego (AIBA) zaktualizowała swój ranking najlepszych amatorskich pięściarzy świata. Sklasyfikowano ogółem 528 pieściarzy, wśród których znalazł się zaledwie jeden (!) reprezentant Polski - Dawid Michelus, który zajął 26. miejsce w wadze piórkowej (56 kg). 

100 NAJLEPSZYCH PIĘŚCIARZY ŚWIATA WG AIBA>>>

Zestawienie w wielu punktach wydaje się być mocno dyskusyjne i zapewne nie oddaje w pełni układu sił, jaki panuje w czołówce amatorskiego boksu. Jest jednak o tyle istotne, że na jego podstawie dokona się rozstawienie podczas losowania najważniejszych imprez mistrzowskich, w tym Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

49 kg.

1. Jong Hoon Shin (Korea)
2. Salman Alizade (Azerbejdżan)
3. Zou Shiming (Chiny)
4. Dawid Ajrapetjan (Rosja)
5. Jose Kelvin De la Nieve (Hiszpania)
6. Yosbany Veitia Soto (Kuba)
7. Paddy Barnes (Irlandia)
8. Carlos Eduardo Quipo Pilataxi (Ekwador)
9. Thomas Essomba (Kamerun)
10. Purevdorj Serdamba (Mongolia)

52 kg.

1. Misza Alojan (Rosja)
2. Andrew Selby (Walia)
3. Elvin Mamiszade (Azerbejdżan)
4. Khali Saeed Yafai (Anglia)
5. Robeisy Ramirez Carranza (Kuba)
6. Vincenzo Picardi (Włochy)
7. Yong Chang (Chiny)
8. Juliao Neto (Brazylia)
9. Gilbert Ludovic Bactora (Mauritius)
10. Jason Moloney (Australia)

56 kg.

1. Anwar Jusunow (Tadżykistan)
2. George Lazaro Alvarez Estrada (Kuba)
3. Luke Campbell (Anglia)
4. John Joe Nevin (Irlandia)
5. Mohamed Amine Ouadahi (Algieria)
6. Wiaczesław Gojan (Mołdawia)
7. Denis Makarov (Niemcy)
8. Roberto Navarro Gonzales (Dominikana)     
9. Detelin Stefanow Dalaklijew (Bułgaria)
10. Sergej Wodopjanow (Rosja)     

60 kg.

1. Yasniel Toledo Lopez (Kuba)
2. Domenico Valentino (Włochy)
3. Wasyl Łomaczenko (Ukraina)
4. Faith Keles (Turcja)
5. Albert Selimow (Rosja)
6. Ajdar Amirzakow (Kazachstan)
7. Abdelkader Chadi (Algieria)
8. Luke Christopher Jackson (Australia)
9. Gani Żailałow (Kazachstan)
10. Miklos Varga (Węgry)

64 kg.

1. Thomas Stalker (Anglia)
2. Everton dos Santos (Brazylia)
3. Munherdene Uranchimeng (Mongolia)
4. Vincenzo Mangiacapre (Włochy)
5. Gyula Kate (Węgry)   
6. Gajbatulla Gadżialijew (Azerbejdżan)
7. Denis Berinczik (Ukraina)    
8. Raymond Peter Moylette (Irlandia)
9. Hraczik Dżawachjan (Armenia)
10. Roniel Iglesias Sotolongo (Kuba)

69 kg.

1. Taras Szelestiuk (Ukraina)
2. Vikas Krishan (Indie)
3. Freddie Evans (Walia)
4. Imre Balazs Bacskai (Węgry)
5. Myke Michel Ribeiro de Carvalho (Brazylia)
6. Qiong Mai Maitituersug (Chiny)
7. Serik Sapijew (Kazachstan)
8. David Lourenco Da Costa (Brazylia)
9. Hammond Cameron (Australia)
10. Alexis Vastine (Francja)

75 kg.
 
1. Jewgen Chytrow (Ukraina)
2. Ryota Murata (Japonia)
3. Darren O'Neill (Irlandia)
4. Maksim Koptjakow (Rosja)
5. Artem Czebotariew (Rosja)
6. Shuhrat Abdullajew (Uzbekistan)
7. Jaime Jorge Cortez Padilla (Ekwador)
8. Abdelmalek Rahou (Algieria)
9. Bogdan Andrei Juratoni (Rumunia)
10. Esquiva Falcao Florentino (Brazylia)

81 kg.

1. Julio La Cruz Peraza (Kuba)
2. Damien Hooper (Australia)
3. Joe Ward (Irlandia)
4. Jegor Mechoncew (Rosja)
5. Fanlong Men (Chiny)
6. Adilbek Niyazymbetow (Kazachstan)
7. Hyeong Kyu Kim (Korea)
8. Ytalo Antonio Perea Castillo (Ekwador)
9. Yahia Elmekachari (Tunezja)
10. Dane Mulivai (Australia)

91 kg.

1. Tejmur Mammadow (Azerbejdżan)
2. Huanhuan Wang (Chiny)
3. Oleksander Usyk (Ukraina)
4. Artur Beterbijew (Rosja)
5. Chouaib Bouloudinat (Algieria)
6. Siarhei Karniejew (Białoruś)
7. Mohammad Ghossoun (Syria)
8. Julio Cesar Castillo Torres (Ekwador)
9. Romarick Ngoula Tangoum (Kamerun)
10. Giancarlo Squillace (Australia)

+91 kg.

1. Magomedrasul Medżidow (Azerbejdżan)
2. Filip Hrgovic (Chorwacja)
3. Roberto Cammarelle (Włochy)
4. Anthony Joshua (Anglia)
5. Erislandy Savon Cotilla (Kuba)
6. Wiktor Zujew (Białoruś)
7. Sergiej Kuzmin (Rosja)
8. Doszhan Opsanow (Kazachstan)
9. Jorge Washington Quinonez Tenorio (Ekwador)
10. Blaise Yepmou Mendouo (Kamerun)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hernandez
Data: 02-11-2011 12:31:52 
odpowie mi ktoś znający historię polskiej amatorki na pytanie czy KIEDYKOLWIEK było gorzej?
 Autor komentarza: ekspert
Data: 02-11-2011 21:32:44 
Byłby wyżej gdyby jakimś mądralom nie zależało na jego starcie w przeciętnym Grand PRIX w Pile, w czasie gdy były Mistrzostwa Europy Młodzieżowców. Suma sumarum i tak nie wystartował w GP w Pile..i nie pojechał na ME Mł do Dublina...

Jego rywal z Półfinalu MŚJ rok temu z Baku Robeisy Ramirez (wywalczył juz kwal.olimpijską w Baku , choć przegrał nieznacznie z Mistrzem Świata) stoczył znowu 3 walki na Panamerykanskich Igrzyskach zdobywając tytuł mistrza. A Mądrale twierdzili, że zawodnik nie może sie przygotować na 2 imprezy Mistrzowskie odbywające się co miesiac

A KUBANCZYK? MOZE? i to mlodszy o 3 mce od Dawida

http://amateur-boxing.strefa.pl/Championships/PanamericanGames2011.pdf
 Autor komentarza: ekspert
Data: 02-11-2011 22:36:57 
Dla Zainterosowanych-proszę o wnioski i komentarze-także te krytyczne.


PONIZEJ PRZEDSTAWIAM KILKA MOICH KOMENTARZY Z POCZATKÓW LIPCA B.R.

http://www.bokser.org/content/2011/07/13/153034/index.jsp

ZWRACALEM UWAGĘ NA TO, ZE BŁEDEM JEST NIE WYSŁANIE NAJZDLNIEJSZYCH MŁODZIEŻOWCÓW NA MŁODZIEZOWE MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW W DUBLINIE , W CZASIE GDY BYLO GRAND PRIX W PILE (KONIEC SIERPNIA ).

JAK SIE OKAZALO ZAWODNICY CI NIE WYSTĄPILI Również W GP W PILE, GDYZ TRENERZY kadry UZNALI,ZE WAŻNIEJSZE JEST ZGRUPOWANIE KADRY PRZED MŚ SENIORÓW W BAKU (PRZEŁOM WRZESNIA I PAŹDZIERNIKA)

DLACZEGO CI ZWODNICY NIE POJECHALI DO DUBLINA?
TEGO NIE UDALO MI SIE USTALIC - CHOC NP MOZNA WYSNUĆ WNIOSKI, ZE KOMUŚ BARDZIEJ ZALEŻAŁO BY WYSTĄPILI W PODRZĘDNYM W STOSUNKU DO RANGI MISTRZOSTW EUROPY MLODZIEŻOWCÓW GRAND PRIX W PILE, NIZ W DUBLINIE..


Donosiły o tym mas media .
http://asta24.pl/sport-news-712-Bokserska_Elita_w_Pile

Co sie okazało? na Mistrzostwach Świata Seniorów w Baku żaden z naszych zawodników nie uzyskał kwalifikacjia, a trójka najzdoleniszych bokserów młodego pokolenia Michelus Szymański Jagodziński zostali pozbawieni uzyskania Stypendium Ministra Sportu ...około 1000 zł... na rok 2011/2012 gdyż uniemożliwiono im start w Młodziezowych Mistrzostwach Europy w Dublinie....i zdobycia medalu-co gwarantowało uzyskanie tego stypendium i motywacje do dalszego treningu i środki finansowe dla jakby nie bylo patrzeć juz 18 letnich mężcyzzn.

A tutaj komentarze: porównałem drogi przygotowawcze do wystepu w Baku Dawida Michelusa i jego konkurenta Robeisy Ramiereza..

Zaznaczam to były wpisy z poczatków Lipca b.r. wiec 2,5 miesiaca przed Mistrzostwami Świata w Baku.
Autor komentarza: ekspert Data: 13-07-2011 22:01:57 Zerkam na plakat na miłą buzię Dawida i zadaję sobie pytanie: Dlaczego Kubańczycy, a nie Polacy?

Obejrzałem walkę Dawida Michelusa (ur.16.09.1993) z zawodnikiem Kuby Robeisy Ramirezem (ur.20.12.1993) podczas I Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze w 2010 roku. Dawid przegrał minimalnie 3-1. Sami oceńcie jaki poziom reprezentowali wspomniani zawodnicy, wg mnie zbliżony:

http://www.youtube.com/watch?v=GTj4sz14hiM


W tym miejscu pojawiło mi się pytnie? Co dalej z Ramirezem i co z Dawidem?


POSTANOWIŁEM PORÓWNAĆ „DROGĘ ROZWOJU TYCH ZAWODNIKÓW W I YM PÓŁROCZU 2011 ROKU”

CO MI WYSZŁO?
Otóż w biednym kraju Kubański Związek Bokserski zapewnił swojemu zawodnikowi start w następujących silnych turniejach seniorskich:

1. W dniach 9-12 luty 2011 – 55 Bocskai Memorał Węgry, gdzie Ramirez stoczył 3 walki:
Wygrał z Ludovicem Bactoratem z Maritusa ( Tegoroczny Mistrz Afryki) 13-2
Wygrał z Khalidem Yafai ( wicemistrz Europu Moskwa 2010) 5-3
Przegrał w finale z Mishą Alyanem (Mistrz Europy Moskwa 2010) 3-5

2. W dniach 16-19 lutego , a więc niespełna 4 dni później Ramirez występuję na turnieju Strandżaty w Bułgarii, gdzie stacza 3 walki:
Wygrywa 8-0 z zawodnikiem z Armenii Karenem Aylazayanem ( Młodzieżowy Mistrz Europy Szczecin 2009) oraz z Anglikiem Tommy Stubsem 3-2 (Anglik w 2009 r w finale Mistrzostw Unii Europejskiej pokonał Łukasza Maszczyka 15-3) by w finale przegrać z zawodnikiem gospodarzy Alexandrem Alexandrowem 0-2 (zawodnik Bułgarski na ME w Moskwie przegrał minimalnie z Khalidem Yafai )

3. W dniach 25-30 Marzec 2011 Ramirez występuje w Panamerykańskich kwalifikacjach w Wenezueli i toczy tam 4 walki. Wygrywa tam z zawodnikiem Juliano Neto z Brazylii 23-9 oraz z Jose Meza z Ekwadoru 23-9 i Oskarem Negrete z Columbii 19-6 by w finale przegrać 7-11 z Dagoberto Aguerą z Dominikany (rok wcześniej wygrał z nim)
4. W dniach 01-06 czerwca bierze udział w silnym międzynarodowym turnieju Giraldo Cordova Memoriał na Kubie i w pierwszej walce pokonuje Andrew Maloneya (Mistrz Australii i Oceanii )z Australii 26-6 , następnie reprezentanta Szwecji Salomo N’Tuve 27-8 , Santosha Harijana z Indii 7-4 i Jualiano Neto z Brazylii 26-10

ZATEM W OKRESIE OD LUTEGO DO CZERWCA B.R KUBAŃSKI ZWIĄZEK BOKSERSKI ZAPEWNIŁ MU PRZYNAJMNIEJ 14 WALK NA SILNIE OBSADZONYCH MIĘDZYNARODOWYCH TURNIEJACH BOKSERSKICH/


A CO W TYM CZASIE DAWIDOWI MICHELUSOWI ZAPEWNIŁ PZB DLA JEGO KONFRONTACJI W SENIORSKIM BOKSIE?

Otóż zapewnił mu udział w Międzynarodowym Turnieju im. F. Stamma w Warszawie 6-8 kwiecień b.r.

Gdzie Dawid stoczył 3 pojedynki:

Wygrał z Iderkhuu Enkhjargalem z Mongolii oraz Turkiem Gokhanem Guralem i w finale przegrał z Joe Nevinem z Irlandii (brązowy medalista Mistrzostw Świata seniorów w 2009 r) 7-11

Oczywiście każdy z nich boksował na swoich krajowych ringach w własnym kraju. Ramirez miał naprzeciw kadrowiczów KUBY Dawid zawodników polskich na MPS czy Ekstralidze.

Ile pojedynków krajowych w tym czasie stoczył Ramirez dokladnie nie wiem. Dawid w gronie seniorów zapewne z 5-6 .

Pragnę jednak zwrócić uwagę na jedno: SKORO KUBAŃCZYK W TYM SAMYM CZASIE MA STWORZONĄ SZANSĘ ODBYCIA 14 WALK Z SILNYMI ZAWODNIKAMI Z KTÓRYCH PRZEGRAŁ BODJAŻE 3, A DAWID MICHELUS JEDYNIE 3 (WYGRAŁ 2) – TO......TO MAMY TUTAJ ODPOWIEDŹ DLACZEGO JESTESMY DALEKO ZA KUBĄ ..( PRZEZ WRODZONY TAKT NIE WSPOMNĘ ZA KIM JESZCZE JESTESMY W TYLE)


Dlatego mnie osobiście zastanawia co sprawiło, że najzdolniejsi polscy juniorzy np. Jagodziński, Michelus i Szymańśki podobno nie dostaną szansy wyjazdu na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Dublinie (wnioskuje tak po komunikatach na stronach www.pzb.com.pl bodajże nr 42 gdzie na zgrupowanie nie powołuje się wspomianych zawodników, a innych)
Zawodnicy Ci gdyby mieli wystąpić na MŚ seniorów ( przeszło miesiąc później) mieliby super przetarcie. Wzorem niech będzie ten Kubański 17 latek Ramirez, który w ciągu 10 dni toczy 6 walk i to na innym kontynecie)??

Czy w dobie tak niewielkiego „obicia” się na międzynarodowych ringach naszych zawodników warto niweczyć szanse wzbogacenia doświadczeń naszych zawodników (mam na mysli np. tych 3 ), którzy wg mnie powinni wystąpić na M Ś seniorów równiez?

Inna kwestia jaką motywację do wytrenowania medalistów Mistrzostw Świata ma trener w dojrzałym wieku (65 lat), który zdobywał medale olimpijskie za co należą mu się słowa uznania i wieczna chwała. Czy taki trener nawet jeśli nic nie wygra poczuje się gorzej? Nie sądzę-mistrzem czy wicemistrzem olimpijskim pozostanie bowiem do końca życia. Dlatego warto wg mnie inwestować w młodszych trenerów wysyłając ich na rożne zagraniczne szkolenia....

I nie mówcie, że nie ma na to pieniędzy...lepiej pociągnąć rok a dobrze, niż 10 lat byle jak.

Autor komentarza: ekspert Data: 13-07-2011 22:21:34 UZUPEŁNIENIE
Ramirez Robeisy stoczył w dniach 24-30 czerwiec podczas Cuban National Team Championships - Santiago de Cuba - June 24-29 2011

5 walk i:

24 czerwca wygrał z Daimel Rodriguez 24-6
25 czerwca wygrał Ernesto Mesa rsc 1 r.
26 czerwca wygrał z Kelvy Morales 1 r. AB
28 czerwca wygrał z Idilio Reyes 1 r. RSC
29 czerwca wygrał z Barbaro Castillo 2 r AB

...szukam dalej

Autor komentarza: ekspert Data: 13-07-2011 22:23:15 Zatem w czerwcu stoczył 9 walk!
co było dalej?


Okazało się, że KUBanczyk boksował jeszcze:

W Lipcu 2011

4.ALBA Games - Barquisimeto, Venezuela - July
23-27 2011
http://amateur-boxing.strefa.pl/Championships/BolivarianGames_ALBA2011.pdf

Stoczył 3 zwycieskie walki:

Robeisy Ramirez CUB Ceiber Avila COL 5:0
Robeisy Ramirez CUB Marvin Solano NIC 3:2
52kg Robeisy Ramirez CUB Johan Vargas COL 5:0


W sierpniu Kubaczyk wystąpił w meczu KUBA - FRANCJA
http://amateur-boxing.strefa.pl/DualsLeague/2011/DualCUB_FRA.html

52kg Robeisy Ramirez CUB Nordine Oubaali FRA 3:0


A wczesniej jeszcze okazało się, ze w czerwcu dokladnie 17-20 bral udzial w Turnieju w Wenezueli choc przegrał 3-2

21.Batalla de Carabobo - Valencia, Venezuela - June 17-21 2011
http://amateur-boxing.strefa.pl/Tournaments/BatalladeCarabobo2011.html


Więc w czasie gdy Dawid stoczył Walk od stycznia do MIstrzostw Świata seniorów kilka..w tym samym czasie Kubanczyk z pewnie 30 międzynarodowych...
2011-06-18 52kg Ceiber Avila COL Robeisy Ramirez CUB 3:2
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 03-11-2011 01:21:49 
Fajna i rzeczowa analiza.Ekspert ale zaraz Ciebie ktoś skrytykuje i pogrozi palcem że się ...wychylasz! Założę się że wokół Michelusa odbywa się wielka"partyzantka" i nikt nawet nie opracował jakiegokolwiek planu treningowego czy startowego.Może by tak zadzwonił z PZB do trenera Tajnera i poprosił o poradę ? Małysz i jego talent nigdy by sie nie rozwinął gdyba nie mądra postawa i decyzje Tajnera!PZB i otoczenie to kupa mądrali którzy nie dadzą sobie nic powiedzieć,uważają się za najmądrzejszych na świecie i ...nie dopuszczą młodych wykształconych trenerów do pracy z najlepszymi!
 Autor komentarza: niemiec32
Data: 03-11-2011 08:14:47 
PZB to starzy komunisci czas na mlodych trenerow
 Autor komentarza: ekspert
Data: 03-11-2011 09:38:18 
Nie przedstawielem swoich wpisów po to by wieszać, na KIMS przysłowiowe PSY,ale chciałem po prostu zwrócic uwagę na to jak należy całościowo patrzeć na kariery szczególnie tych młodych zawoników, którzy w chodzą dorosły wiek. Przecież uniemożliwiając im występ w MŁ M E praktycznie pozbawiono ich pewnych dochodów (Stypendium Ministra), ktore choc niezbyt wysokie to jednak dawało im motywacje do treningów i dalszy rozwój kariery- a teraz??
Byc może okaże się, ze zawodnicy Ci znjadą jakis sponsorów (ale po co błagać kogoś o kasę)jak można było ją zdobyć bez łaski?? i dalej będzie ich stac na uprawianie boksu. Ale jeśli nie?

Nie wspomne o tym, ze jak przedstawiłem Start w tych MŁ ME byłby doskonałym przetarciem dla Michelusa, a tak zawodnik wystąpił na Mistrzostwach Świata Seniorów pod koniec września-a ostatnią miedzynarodową walkę w gronie seniorów przed Mistrzostwami Swiata miał w Kwietniu 2011 i to na początku miesiąca. (w całym roku 3)
A wspomiany Kubańczyk od lutego do sierpnia tych międzynarodowych walk w gronie seniorskim - miał 19! i minimum 5 walk z zawodnikami z Kuby( mistrzostwa Kuby seniorów)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.