DAWNY RYWAL ADAMKA RZUCA WYZWANIE DAWNEJ GWIEŹDZIE UFC

Redakcja, Boisko.pl

2011-11-01

Od czasu porażki z Tomaszem Adamkiem w lipcu 2009 roku Bobby Gunn (21-4-1, 18 KO) już nie stoczył oficjalnego pojedynku na zasadach bokserskich, za to kilkanaście tygodni temu został pierwszym od wielu lat mistrzem świata w walce na gołe pięści. Teraz dawny pretendent do tytułu mistrza świata kategorii cruiser wybrał sobie potencjalnego rywala, z którym mógłby stanąć oko w oko w pierwszej obronie tytułu mistrza na gołe pięści.

Tak się składa, że w minioną niedzielę na arenę sportów walki powrócił jeden z pionierów MMA i jedna z pierwszych gwiazd federacji UFC - sławny Tank Abbott (11-14). Popularny "Czołg" po ponad piętnastu latach zrewanżował się Scottowi Ferrozzo (4-3) za porażkę na UFC 11 i w jednym z barów ze striptizem pokonał go po dogrywce na punkty. Na wieść o tym były przeciwnik naszego "Górala" wyraził chęć stoczenia bitki z Abbottem na gołe pięści, gdzie stawką byłby należący do niego pas mistrzowski.

- Po pierwsze chciałbym pogratulować Tankowi tego zwycięstwa. Nieatpliwie jest wielkim wojownikiem i mam dla niego wiele respektu. Między innymi z racji tego szacunku dla jego osoby chciałbym mu zaproponować walkę o mój pas. Abbott byłby dla mnie świetnym rywalem w pierwszej obronie tego tytułu, a jednocześnie dobrą formą przygotowania do lutowej potyczki z Jamesem Quinnem - powiedział Guinn.

Dwukrotny pretendent do tronu mistrza świata w boksie zawodowym przekonuje, iż jego starcie bez rękawic z Abbottem byłoby czymś na co czekają fani mocnego uderzenia - Jestem pewien, że moja walka z Takiem byłaby świetnym widowiskiem dla kibiców. Tak więc Tank, daję ci szansę. Czekamy na odpowiedź z twojej strony - zakończył obchodzący niedługo 38. urodziny Bobby, podając nawet konkretną datę oraz miejsce - 19 listopada w "Fort McDowell Casino" w Arizonie.

Źródło: Boisko.pl