DAWNY RYWAL ADAMKA RZUCA WYZWANIE DAWNEJ GWIEŹDZIE UFC

Od czasu porażki z Tomaszem Adamkiem w lipcu 2009 roku Bobby Gunn (21-4-1, 18 KO) już nie stoczył oficjalnego pojedynku na zasadach bokserskich, za to kilkanaście tygodni temu został pierwszym od wielu lat mistrzem świata w walce na gołe pięści. Teraz dawny pretendent do tytułu mistrza świata kategorii cruiser wybrał sobie potencjalnego rywala, z którym mógłby stanąć oko w oko w pierwszej obronie tytułu mistrza na gołe pięści.

Tak się składa, że w minioną niedzielę na arenę sportów walki powrócił jeden z pionierów MMA i jedna z pierwszych gwiazd federacji UFC - sławny Tank Abbott (11-14). Popularny "Czołg" po ponad piętnastu latach zrewanżował się Scottowi Ferrozzo (4-3) za porażkę na UFC 11 i w jednym z barów ze striptizem pokonał go po dogrywce na punkty. Na wieść o tym były przeciwnik naszego "Górala" wyraził chęć stoczenia bitki z Abbottem na gołe pięści, gdzie stawką byłby należący do niego pas mistrzowski.

- Po pierwsze chciałbym pogratulować Tankowi tego zwycięstwa. Nieatpliwie jest wielkim wojownikiem i mam dla niego wiele respektu. Między innymi z racji tego szacunku dla jego osoby chciałbym mu zaproponować walkę o mój pas. Abbott byłby dla mnie świetnym rywalem w pierwszej obronie tego tytułu, a jednocześnie dobrą formą przygotowania do lutowej potyczki z Jamesem Quinnem - powiedział Guinn.

Dwukrotny pretendent do tronu mistrza świata w boksie zawodowym przekonuje, iż jego starcie bez rękawic z Abbottem byłoby czymś na co czekają fani mocnego uderzenia - Jestem pewien, że moja walka z Takiem byłaby świetnym widowiskiem dla kibiców. Tak więc Tank, daję ci szansę. Czekamy na odpowiedź z twojej strony - zakończył obchodzący niedługo 38. urodziny Bobby, podając nawet konkretną datę oraz miejsce - 19 listopada w "Fort McDowell Casino" w Arizonie.

Źródło: Boisko.pl

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Dankho831
Data: 01-11-2011 19:39:45 
bez komentarza
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 01-11-2011 19:52:34 
amerykanie kochają takie coś brutalny sport bez skomplikowanych zasad
 Autor komentarza: adam12
Data: 01-11-2011 19:53:33 
David Lee może nie był wybitnym zawodnikiem ale na pewno był gwiazdą sportów walki która przyciągała tłumy. Zrobił dla MMA kawał dobrej roboty jako popularyzator, wielu też zawodników namówił do mieszanych walk i mam do niego ogromny szacun. Nie ukrywam że to był mój ulubiony zawodnik MMA. Wątpię żeby Tank Abbott przyjął propozycję Gunna, walka z Ferrozzo była pewnie jego ostatnią w karierze. Bobby Gunn niech sobie zawalczy z Kimbo Slice.
 Autor komentarza: Kastanov
Data: 01-11-2011 19:56:34 
@up

ja bym proponował z CropCopem na only kick ; D
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 01-11-2011 20:07:21 
Popularny "Czołg" po ponad piętnastu latach zrewanżował się Scottowi Ferrozzo (4-3) za porażkę na UFC 11 i w jednym z barów ze striptizem pokonał go po dogrywce na punkty.Hahaha Cygan by sie wkreciił moze,,
 Autor komentarza: samcro82
Data: 01-11-2011 22:47:38 
ma ktos link do tej walki?;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.