CONTE: MARQUEZ PRACUJE Z DOSTAWCĄ NIELEGALNYCH ŚRODKÓW

Leszek Dudek, FightHype

2011-11-01

W ostatnim odcinku HBO 24/7 - Pacquiao vs. Marquez słynny szkoleniowiec od przygotowania fizycznego, Alex Ariza, zastanawiał się, w jaki sposób Juan Manuel Marquez (53-5-1, 39 KO) w wyjątkowo krótkim czasie rozrósł się tak bardzo. Prawdziwą burzę wywołał dopiero założyciel owianego złą sławą laboratorium BALCO - Victor Conte, który na swoim Twitterze wyjawił, kim naprawdę jest nowy członek teamu 'Dinamity'.

- Juan Manuel Marquez współpracuje z dostawcą nielegalnych środków dopingujących - Angelem 'Memo' Heredią [w 24/7 przedstawia się on jako Hernandez - przyp. red.]. Ten człowiek zeznał podczas dochodzenia, że podawał zabronione substancje m.in. sprinterce Marion Jones. Uniknął kary, bo poszedł na współpracę, przyznał się do wszystkiego i pomógł w zamknięciu sprawy - pisze Conte.

- Nie można przygotowywać się dziś tak samo, jak 15 lat temu, bo nauka poszła do przodu. W tej walce zadecyduje szybkość. Juan jest szybki, ale oczywiście ustępuje w tym aspekcie panu Pacquiao. Dzięki pracy, jaką teraz wykonujemy, w dniu walki Juan będzie bardzo szybki i niesamowicie silny - powiedział Heredia w ostatnim odcinku 24/7.