KAROLINA OWCZARZ W BABILON PROMOTION

Redakcja, Informacja własna

2011-11-01

Jedyna obecnie polska pięściarka zawodowa i jedna z najmłodszych na świecie, uczestniczka bokserskiego reality-show telewizji meksykańskiej "Reto de campeonas", 18-letnia łodzianka Karolina Owczarz (3-0, 1 KO) podpisała kontakt z promotorem Tomaszem Babilońskim.

Młoda Polka swoje trzy dotychczasowe walki zawodowe stoczyła właśnie na galach Babilon Promotion, w ciągu zaledwie 6 tygodni. W ostatniej, w ubiegłą niedzielę pokonała na punkty Czeszkę Hanę Horakovą (1-4, 0 KO), a pojedynek ten można zobaczyć w internetowym serwisie TVP. Trenerem Owczarz jest od niedawna Łukasz Landowski.

- Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z nowym trenerem. Dotychczas zbyt często ich zmieniałam, to nie było korzystne dla mojego rozwoju, bowiem z każdym zaczynałam wszystko od początku. Teraz mam nadzieję, że również dzięki związaniu się kontraktem z dobrym promotorem, moja współpraca z trenerem Landowskim będzie długofalowa. Mimo, że pracujemy razem od niedawna, od mojej drugiej walki z Valiją Lasmanovicą z Łotwy, już dobrze się dogadujemy. Doceniam przede wszystkim indywidualne podejście trenera do mnie, zaangażowanie w pracę i to, że naprawdę mogę liczyć na niego, jest moim wielkim wsparciem w narożniku. Ponadto jest młody, ciągle głodny trenerskich nowinek, dynamicznie się rozwijający, czegóż więcej można chcieć? Ma również doświadczenie w pracy z kobietami, co dla mnie z oczywistych względów też jest bardzo ważne. A co do kontraktu z Tomaszem Babilońskim, jestem z niego w pełni zadowolona, mam zapewnione dobre warunki i mam nadzieję, że moja kariera będzie rozwijać się tak dynamicznie jak do tej pory - powiedziała w rozmowie z BOKSER.ORG Karolina Owczarz.