URBAŃSKI ZWYCIĘŻA PO ZACIĘTEJ WALCE

Redakcja, Informacja własna

2011-10-30

W walce wieczoru na gali w Stalowej Woli po bardzo zaciętych ośmiu rundach Daniel Urbański (21-7-3, 5 KO) pokonał Ismaila Tebojewa (5-2-1, 3 KO). Sędzia ringowy Robert Gortat po ostatnim gongu wskazał na Polaka, punktując 77-76.

Obfitujący w wymiany pojedynek z pewnością mógł się podobać publiczności. W drugiej rundzie swoją przewagę zaakcentował Ingusz i gdy wydawać się mogło, że uda mu się zdominować Urbańskiego, ten przebudził się i dzięki dobrej końcówce zapisał na swoje konto trzecią odsłonę.

Polak opanował sytuację i był odrobinę lepszy w kolejnych starciach, ale później opadł z sił i znów oddał inicjatywę rywalowi. Tebojew ostro finiszował i pewnie wygrał ostatnie dwie rundy, jednak nie wystarczyło to do zwycięstwa w całej walce.

- Nie wiem dlaczego Tebojew i jego trener mają pretensje. Byłem dziś przygotowany na 30%, a łatwo wygrałem tę walkę. Trenowałem co drugi dzień przez ostatnie trzy tygodnie. Myślałem, że Tebojew postawi mi większy opór. Jego narożnik powinien się zastanowić, jak wyglądałby ten pojedynek, gdybym był przygotowany przynajmniej na 80% - powiedział po ogłoszeniu wyniku Urbański.