The Fight - Normana Mailera

''The Fight'' Normana Mailera - książka opowiadająca o walce Muhammad Ali-George Foreman, znanej także jako ''The Rumble in the Jungle''. Norman Mailer - autor ponad czterdziestu książek, dwukrotny laureat nagrody Pulitzera, jeden z pionierów ''Nowego Dziennikarstwa'' - wraz z grupą innych literatów (Hunterem S. Thompsonem, Georgem Plimptonem i Buddem Schulbergiem) towarzyszył Alemu i Foremanowi w czasie ich pobytu w Kinszasie, tworząc intymne portrety uczestników jednego z najważniejszych wydarzeń w historii sportu. Wiele opisów zawartych w ''The Fight'' jest do dziś często cytowanych, w tym opis wspólnego biegu Alego i Mailera, czy opis rąk Foremana: ''trzymał je w kieszeniach, niczym myśliwy kładący swoje strzelby w wyściełanym aksamitem futerale'' (tłum. włas.). Przebieg pojedynku również został przez autora dokładnie przedstawiony, Christopher Lehmann-Haupt w swojej opublikowanej w ''New York Timesie'' recenzji książki zwrócił uwagę na ''dar obserwacji i analizy szczegółów, który pozwolił Mailerowi na namalowanie niezwykłego obrazu''.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Kronk
Data: 30-10-2011 20:19:19 
Wspominałem o tej książce w komentarzu na temat walki Ali-Foreman :D
Mailer to wspaniała i barwna postać, sam lubił założyć czasem rękawice i szermierka na pięści szła mu podobno nie najgorzej za młodu. Niestety poza fascynacją boksem był również człowiekiem porywczym i skorym do przemocy w życiu prywatnym. Ali był postacią o której można było pisać książki i miał to coś co fascynowało podobnie jak Monzon. Niestety bracia Kliczko nie posiadają tego nieokreślonego czegoś i choćby nie wiem czego dokonali w ringu to nigdy nie zastąpią Alego w sercach kibiców!
 Autor komentarza: czerwony
Data: 30-10-2011 20:45:47 
Kronk, a wiesz, jak znaleźć tę książkę w sieci? Na gigapedii niestety nie ma. Choć bardzo ważna -niestety nie mam jej w swojej kolekcji książek o Alim.
 Autor komentarza: Kronk
Data: 30-10-2011 20:49:51 
Czerwony-Amazon.com :)
 Autor komentarza: czerwony
Data: 30-10-2011 21:10:07 
no nawet na allegro bywa... ale umyka mi zazwyczaj.
 Autor komentarza: czerwony
Data: 30-10-2011 21:19:25 
heh, ale tym razem mi nie umknęło :-) właśnie nabyłem.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 30-10-2011 22:43:18 
@Kronk
Ja wychodzę z założenia ,że wielkość boksera buduje wielkość jego rywali np . szacunek do Lewisa i do Vita nabyłem po ich wojnie . Każdy pięściarz który jest uznawany za dobrego miał dobrych rywali (oprócz Mike'a który zaskarbił sobie serca ludzi szybkimi nokautami ) Leonard-Hearns i Hagler , Ali-Frazier , Robinson-LaMotta i wymieniać mogę bez końca . Np taki Holmes mimo ,iż świetny szacunek znalazł dopiero po walce z Mercer'em gdzie cała sala skandowała jego nazwisko . Kliczkowie (szczególnie Wlad) nie mają rywali więc nie urosną do statusu legendy , i nie pomoże im w tym nawet film o sobie
 Autor komentarza: ALFA
Data: 30-10-2011 23:07:57 
szansepromotions

Zgadza się ale dodam też że te walki muszą byc widowiskowe by ludzie o nich mówili.Bo tak samo walka Kliczko-Haye też miała być wspaniała walką ostatnich lat w wadze ciężkiej ale ja od początku mówiłem że to będzie klapa i ludzie szybko o tym zapomną.

p.s Do Twoich wymienionych nazwisk brakuje Gatti-Ward jak dla mnie wybitna trylogia.
 Autor komentarza: owen90
Data: 31-10-2011 14:34:46 
Alfa, ale ani Gatti ani Ward nie byli wybitni, byli dobrymi bokserami z wielkim sercem do walk ot tyle.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.