SUCHOCKI PRETENDUJE DO PASA CLEVERLY'EGO

Redakcja, Allboxing.ru

2011-10-27

Jak poinformował Aleksandr Jagupow, menedżer Dmitrija Suchockiego (18-1, 13 KO), jego pięściarz został wyznaczony na oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji WBO w wadze półciężkiej. Pas ten należy do Nathana Cleverly'ego (23-0, 11 KO). W rankingu WBO 30-letni Rosjanin zajmuje pierwszą lokatę.

8 października Suchocki pokonał Nadjiba Mohammediego przez TKO w 2. rundzie i zdobył interkontynentalny pas WBO, czym wyprostował swoją drogę do walki o pas. 24-letni Cleverly również walczył na początku października i po porywającej walce wygrał w stosunku dwa do remisu z Tonym Bellewem. Po tym zwycięstwie zawodnik Franka Warrena zapowiedział, że w niedługim czasie chciałby walczyć w unifikacyjnej potyczce z Beibutem Szumenowem, czempionem WBA. Cleverly i jego promotor mówili również, że w następnym roku chcą doprowadzić do walki z Bernardem Hopkisem, która mogłaby się odbyć na wielkim Millenium Stadium w Cardiff.
 
Z Suchockim i Cleverlym polscy kibice boksu łączą nazwisko Aleksego Kuziemskiego, który w ostatnich miesiącach niestety uległ zarówno Rosjaninowi, jak i Walijczykowi. Z tym drugim Polak promowany obecnie przez Dariusza Snarskiego walczył w maju o wakujący pas mistrzowski (WBO odebrała go Juergenowi Braehmerowi) i mimo dobrej postawy przegrał przez TKO w 4. rundzie.