SUCHOCKI PRETENDUJE DO PASA CLEVERLY'EGO

Jak poinformował Aleksandr Jagupow, menedżer Dmitrija Suchockiego (18-1, 13 KO), jego pięściarz został wyznaczony na oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji WBO w wadze półciężkiej. Pas ten należy do Nathana Cleverly'ego (23-0, 11 KO). W rankingu WBO 30-letni Rosjanin zajmuje pierwszą lokatę.

8 października Suchocki pokonał Nadjiba Mohammediego przez TKO w 2. rundzie i zdobył interkontynentalny pas WBO, czym wyprostował swoją drogę do walki o pas. 24-letni Cleverly również walczył na początku października i po porywającej walce wygrał w stosunku dwa do remisu z Tonym Bellewem. Po tym zwycięstwie zawodnik Franka Warrena zapowiedział, że w niedługim czasie chciałby walczyć w unifikacyjnej potyczce z Beibutem Szumenowem, czempionem WBA. Cleverly i jego promotor mówili również, że w następnym roku chcą doprowadzić do walki z Bernardem Hopkisem, która mogłaby się odbyć na wielkim Millenium Stadium w Cardiff.
 
Z Suchockim i Cleverlym polscy kibice boksu łączą nazwisko Aleksego Kuziemskiego, który w ostatnich miesiącach niestety uległ zarówno Rosjaninowi, jak i Walijczykowi. Z tym drugim Polak promowany obecnie przez Dariusza Snarskiego walczył w maju o wakujący pas mistrzowski (WBO odebrała go Juergenowi Braehmerowi) i mimo dobrej postawy przegrał przez TKO w 4. rundzie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 27-10-2011 21:20:22 
jeżeli Cleverly weźmie do kolejnej obrony Suchockiego i go uczciwie pokona to będzie miał u mnie wielki szacunek. oby do tej walki doszło.
 Autor komentarza: cwikiel
Data: 27-10-2011 21:25:22 
Uważam , ze jeśli dojdzie do tej walki to Cleverly będzie miał największe wyzwanie w swojej karierze i nie wykluczone , że sędziowie mu nie pomogą.
 Autor komentarza: Polak18
Data: 27-10-2011 21:29:41 
Cleverly żegna się z pasem,jak do tej walki dojdzie i oczywiście nie przekręcą Ruska.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 28-10-2011 08:55:02 
Bardzo dobra decyzja WBO, Suchocki jest warty postawienia na niego. Pytanie tylko, czy Anglicy zdecydują się wystawić swojego miszcza przeciwko niemu. Pewnie zależy to od składu sędziowskiego i aktualnej formy Cleverly'ego.

Myślę, że najbliższym rywalem Walijczyka będzie raczej jakiś as z Ghany, lub Słowacji (wystarczy przejrzeć ranking), ewentualnie Bellew, jeśli ostatnia walka była opłacalna.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.