KTO RYWALEM ADAMKA? WYNIKI SONDY

Redakcja, przegladsportowy.pl, fot. Dariusz Kwapisiewicz

2011-10-27

Artur Szpilka wygrał sondę witryny PrzegladSportowy.pl na najbardziej pożądanego rywala dla Tomasza Adamka (44-2, 28 KO). Rywalami "Górala" według czytelników mogliby jeszcze być David Haye i Aleksander Powietkin.

W głosowaniu wzięło udział przeszło dwa i pół tysiąca osób. Chociaż do wyboru było aż dziesięć możliwości, to od samego początku liczyły się tylko trzy kandydatury. Ostatecznie  Haye i Powietkin znaleźli się za Szpilką.

Wygrana 22-letniego boksera z Wieliczki to spore zaskoczenie, ale i kolejny dowód na rosnącą popularność młodego zawodnika. Oczywiście do walki Adamek - Szpilka nie dojdzie, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Przed Szpilką jeszcze sporo rywali, których musi pokonać, by zbliżyć się do pozycji, którą ma w boksie jego starszy kolega po fachu.

O ile Szpilka nad Haye'em i Powietkinem miał niewielką przewagę, to już absolutnie w tyle zostawił innych polskich bokserów. Fanów nie interesują walki Adamka z Albertem Sosnowskim i Mariuszem Wachem. O ile Sosnowski znalazł się chociaż przed Władimirem Kliczką, to Wach przegrał nawet z bliżej nie skonkretyzowaną opcją "ktoś inny".