GAMBOA POD OPIEKĄ EMANUELA STEWARDA

Były mistrz świata IBF i WBA wagi piórkowej, Yuriorkis Gamboa (21-0, 16 KO), ma nowego trenera. Od tej pory szkoleniową opiekę nad wspaniałym kubańskim zawodnikiem sprawować będzie znakomity amerykański specjalista, Emanuel Steward.

Przypominamy, że Gamboa, po wygraniu ostatniej walki z Danielem Ponce de Leonem (41-4, 34 KO), zakończył współpracę z Ismaelem Salasem, który stał w narożniku Yuriorkisa jeszcze w czasach jego amatorskiej kariery.

- To idealny układ. Emanuel Steward jest jednym z najlepszych trenerów na świecie a Gamboa jednym z najlepszych na świecie bokserów - powiedział promotor Kubańczyka, Ahmet Oener.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 27-10-2011 08:57:22 
Steward to po prostu marka tak samo Roach ale myślę ,że ludzi o porównywalnym potencjale trenerskim jest znacznie więcej tyle ,że nie są tak rozreklamowani.Steward trenuje tylko pewniaków będących na fali.
 Autor komentarza: foxs
Data: 27-10-2011 09:59:34 
A moim zdaniem to jest tragiczna informacja . Wedlug mnie jest to poczatek konca gamboy. Juz argumentuje gamboa to typowy kubanski boks ktory musi szkolic kubanski trener tam nic nie mozna zmienic bo sie potlucze a ten styl przez gamboe jest wypracowany do perfekcji niestety gdzies uleci. Pewnie spotkam sie z krytyka ale steward kompletnie nie bedzie wiedzial jak sie za to zabrac. On ma piesciazy ktorych latwo pokierowac zwykla szkola boksu jak kliczko , cotto czy dowson do czasu. Gamboa jest calkiem inny i emanuel sobie nie poradzi . Pozdrawiam
 Autor komentarza: DAB
Data: 27-10-2011 10:04:51 
Dla mnie tragedia.Steward jest dobry dla zawodników wykorzystujących swoje warunki,walczących taktycznie ,dużo lewym prostym (przednią ręką) ,Władimir,Lewis jednak nie wszyscy pod jego wodzą czynią postępy,dla mnie nawet się trochę cofają i Gamboa może być takim pięściarzem,nie pasuje mi zupełnie do jego stylu.
 Autor komentarza: DAB
Data: 27-10-2011 10:08:24 
Cotto w mojej ocenie z nim wygląda gorzej,z Mayorgą naprawdę słabo walczył z Margarito obawiam się ,ze przegra a Gamboa ma zupełnie inny styl boksowania ja bym go widział u Roacha.
 Autor komentarza: Wojan06
Data: 27-10-2011 11:04:52 
Jestem wielkim fanem Kubańczyka i dla mnie to również zła wiadomość. Nie wiem dlaczego rozstał się z dotychczasowym trenerem. Przecież z nim doszedł na szczyt, walczy niezwykle efektownie i efektywnie i jak dla mnie jest w pierwszej piątce P4P. Boję się, że u Stewarda może się cofnąć w rozwoju.
 Autor komentarza: DAB
Data: 27-10-2011 11:41:57 
Wojan06
W sumie masz rację ,nie wiem też dlaczego się rozstali-może były jakieś powody,a jeśli czuł potrzebę zmiany to moim zdaniem ,źle wybrał,trenera nie pod siebie.Gamboę powinno się doszlifowywać w tym w czym jest najlepszy,bo technicznie ułożony jest w końcu wywodzi się z Kuby.Mam nadzieję ,że nie wyjdą z tego flaki z olejem
 Autor komentarza: BESTIA
Data: 27-10-2011 11:49:56 
DAB
Tak u Roacha było by super Ariza by go przygotował jeszcze lepiej fizycznie a Roach ułożył by go lepiej w defensywie.
 Autor komentarza: DAB
Data: 27-10-2011 11:54:28 
BESTIA
Tak właśnie też myślę.Byłby wybuchowy jak Pacman -albo i lepiej.Podstawy ma solidniejsze ale Pacman nadrobił determinacją,pracą ,charakterem,zaległości z początku kariery.Wiele zależało by od podejścia Gamboy,jakby się nie opierniczał,nie obżerał między walkami i nie wpadał w kłopoty tamten team zrobiłby z niego diament.W Kubańczykach jednak jest ta gorąca krew i do zabawy ich też ciągnie.Pacman na pewnym etapie słuchał się ,zapierniczał jak wół i teraz to procentuje.Jak widzę go teraz a dawniej to zupełnie inny zawodnik...Kubańczyk potencjał ma też Kosmiczny,szybkość równie porażającą.
 Autor komentarza: Wojan06
Data: 27-10-2011 11:54:53 
Steward był w narożniku Dawsona podczas walki z Diaconu i nie wygłądało to za ciekawie. Może dlatego podziękowali sobie za współpracę. Już w pierwszej rundzie z Hopkinsem widzieliśmy starego dobrego Dawsona, długi prawy prosty i świetna praca nóg. Widać, nie ze wszystkimi zawodnikami potrafi się dogadać Emanuel. Według mnie lepszym trenerem dla Gamboy byłby Roach, zrobiłby z niego prawdziwą maszynkę do zabijania.
 Autor komentarza: DAB
Data: 27-10-2011 11:56:56 
No to wszyscy zgodnie typujemy Roacha:)
 Autor komentarza: Adihash
Data: 27-10-2011 19:02:01 
A Ismael jest złym trenerem ? On trenuje Solisa i jako jedyny wykonał dobra robotę bo wykazał jak świetnie rozpracować Vitalija. Szkoda, że nie trenował Haye'a. Mogło by to lepiej pójść niż to zrobił ten cały BO(u)HT :D.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 27-10-2011 19:29:26 
Mam mieszane uczucia - Steward wielu bokserów bardzo "uprościł" i zrobił bardziej ekonomicznymi - Lennoxa Lewisa zamienił w oszczędnego "punchera", uprościł Włada, "spowolnił" Hammeda itd... jeśli to zrobi z Gamboą to będzie tragedia.

Z drugiej strony Hearns pod okiem Stewarda zapierdzielał w ringu jak nakręcony, podobnie Holy z w rewanżu z Bowem pokazał się z najlepszej strony - wykorzystywał swe najlepsze techniki.

\Gamboa to najbardziej potrzebuje żeby mu nikt nie przeszkadzał;).
zgadzam się Roach dla Gamboy byłby znakomity
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.