8. MEK: DWA SREBRNE MEDALE POLEK

Naszym dwóm finalistkom 8. Mistrzostw Europy Kobiet w Boksie nie udało się niestety wczoraj wieczorem wygrać walk finałowych. Sandra Drabik (54 kg) uległa nieznacznie na punkty (12-16) Rosjance Elenie Saweliewej, a Sylwia Kusiak (81 kg) przegrała (6-17) z jej rodaczką Swietłaną Kosową. Tym samym nasze reprezentantki przywiozą dzisiaj do domu cztery medale, w tym 2 srebrne (Drabik i Kusiak) i 2 brązowe (Karolina Michalczuk i Katarzyna Furmaniak).

W finałach rywalizowało 6 Rosjanek, po 2 Angielki, Holenderki, Polki, Turczynki i Ukrainki oraz po jednej zawodniczce z Armenii, Francji, Irlandii i Walii. Najwięcej złotych medali (4) przypadło w udziale Rosjankom, 2 złote krążki wywalczyły Turczynki i po jednym Angielka, Holenderka, Irlandka i Ukrainka.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH>>

Przypominamy, że w ostatnim występie na mistrzostwach Starego Kontynentu, które odbyły się w ukraińskim Nikołajewie (2009) biało-czerwone wywalczyły dwa medale (złoto - Michalczuk i srebro - Furmaniak).