ELIMINACJE DO PUCHARU POLSKI KADETÓW I JUNIORÓW

W hali Szczecińskiego Domu Sportu, w dniu 15.10.2011 odbyły się Eliminacje do Pucharu Polski kadetów oraz juniorów. Zawody obywały się pod dyktando zawodników BKS Skorpion Szczecin.

WYNKI ELIMINACJI >>

Najładniejszym pojedynkiem eliminacji była walka aktualnego wice Mistrza Polski Juniorów Radomira Obruśniaka (KSW Róża Karlino) z Tomaszem Resołem (BKS Skorpion Szczecin). Zawodnik w tym pojedynku pokazał, że zmiana kategorii wagowej pozytywnie wpływa na jego rosnąca dyspozycję w ringu.

W kategorii kadetów z województwa zachodniopomorskiego kwalifikacje zdobyli:
Kat. 46kg
Patryk Przybyłowski BKS SKORPION SZCZECIN
Kat.50kg
Adam Brasel
Kat 57kg
Paweł Polski
Kat. 60kg
Łukasz Duszyński KSW Róża Karlino
Kat 63kg
Dariusz Ziemczyk BKS SKORPION SZCZECIN
Kat 66kg
Cezary Chmielnicki KSW Róża Karlino
Kat 70kg
Łukasz Tanioch BKS Skorpion Szczecin
Kat 75kg
Dawid Seńko
Kat 80kg
Krystian Bartoszewicz
Kat +80
Dawid Król

W eliminacjach w województwie dolnośląskim w eliminacjach wewnętrznych udział brali bracia Łukasz i Mateusz Niemczyk Chempion Chojnów podczas międzynarodowego turnieju.

Oboje pokazali się z bardzo dobrej strony i zwyciężyli w swych kategoriach wagowych Łukasz w pierwszym pojedynku pokonał zawodnika z Gwarka Łęczna a w finale z Busko Zdrój. Cięższe zadanie czekało Mateusza, który w pierwszym dniu spotkał sicze swoim dwukrotnym pogromcą zawodnikiem Kaczor Team Wałbrzych i po bardzo zaciętej walce tym razem zwyciężył pokazując coraz lepszy boks. W finale zdecydowanie pokonał reprezentanta Czech i został uznany najlepszym kadetem imprezy. Obaj zawodnicy we wcześniejszym Międzynarodowym Turnieju Miast Kopernikańskich także zdobyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych. Bracia Niemczykowie także są uczniami I kasy LO Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie o profilu bokserskim.

Już niedługo wyniki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzikó gdzie prym także wiedli młodzi adepci szlachetnej szermierki na pięści uczący sięę w II klasie gimnazjum o profilu bokserskim.

W kategorii juniorów awans uzyskali:
Kat 56kg
Tomasz Resól (BKS Skorpion Szczecin)
Kat 60kg
Mateusz Polski (KSW Róża Karlino)
Kat 64kg
Piotr Kamiński (KSW Róża Karlino)
Kat 75kg
Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin)
Kat 81kg
Rafał Sokołowski (BKS OLIMP Szczecin)
Kat 91kg
Mateusz Zydel (BKS Skorpion Szczecin)
Kat +91kg
Łukasz Sipowicz (BKS OLIMP Szczecin)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ekspert
Data: 23-10-2011 09:11:40 
Zachodniopomorskie robi dobrą robotę!!!! Mam na myśli trenerów!
 Autor komentarza: ekspert
Data: 23-10-2011 10:11:49 
MAŁA REFLEKSJA MOŻE NIE DO KOŃCA NA TEMAT, ALE ale warto mieć to na uwadze, gdyż niektóych startujących w "szczecińskich eliminacjach" zawodników może w przyszłości spotkać taka sytuacja: ..... sami przeczytajcie.Zawodnikowm Michelusowi i Szymańskiemu jakieś Mądrale z PZB (chętnie poznałbym z imienia i nazwiska ) zabroniły pojechać w sierpniu b.r. na ME Młodzieżowców w Dublinie, Jagodzińskiego dopuscili w ostatniej chwili i tym samym chłopaków pozbawiono możliwości uzyskania stypendiów z Puli Ministra Sportu na rok 2011/2012/
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA SPORTU w sprawie stypendiów sportowych dla członków kadry narodowej podstawę ustalenia miesięcznej wysokości stypendium stanowi kwota 2.300 zł, zwana dalej "podstawą".
I tak przykładowo m.in.:
Stypendium może otrzymać członek kadry narodowej w dyscyplinach i konkurencjach sportowych objętych programem igrzysk olimpijskich, który:

w mistrzostwach Europy w kategorii młodzieżowców lub kategorii juniorów zajął:
a) 1 miejsce - do 0,5-krotności podstawy,
b) 2 miejsce - do 0,4-krotności podstawy,
c) 3 miejsce - do 0,3-krotności podstawy.


Więc jedynie zawodnik Grzegorz Kozłowski może otrzymać 690 zł brutto stypendium.

A jak umotywować tych, którzy stracili? Cała trójka wymienionych wyżej zawodników miała szanse na tytuł ME Mł. Otrzymaliby więc po 1150 zł. Była by to z pewnością motywacja dla tych chłopaków by trenować dalej... a Tak? Pozbawiono ich tej szansy!

Czy te Mądrale w jakiś sposób im to zrekompensują?
 Autor komentarza: boks1974
Data: 23-10-2011 16:57:40 
najlepszą robotę w Zachodniopomorskim robią Król i Różański to prawda chyba ze chodzi na sztukę....( dziewczyny ...) a jeżeli chodzi o Szymańskiego,Michelusa,Jagodzińskiego to pretesję do Rybickiego i Nowaka.... podobno wybrani na Nowych prezesów PZB na nowe lata... i jeszcze uwaga na Bokser Org ....Twoje dane mogą być podane ,,,,N i R dla zastraszenia..... :---)
 Autor komentarza: ekspert
Data: 23-10-2011 19:05:04 
A tutaj to się zgadzam z Tobą:)

bokser1974 ale w innym poście o:

42 kg Dabljetew Aidjer (Ukraina- Donieck) - Kowal Karol (SKORPION SZCZECIN) 3:0
walka pokazowa z najlepszym zawodnikiem w tej kategorii w rocznikach 1997/1996


To NIE DOCZYTAŁEŚ STARY! ZAWODNIK MOGŁ PRZEGRAĆ WALKĘ POKAZOWĄ POZATURNIEJOWĄ-BY NP 2 DNI PÓŹNIEJ WYSTĄPIC W FINALE TURNIEJU( NP MIAL WOLNY LOS W PÓŁFINALE)
 Autor komentarza: zozb
Data: 24-10-2011 14:23:21 
na sztukę!!?? hmmm no to prawda wykształcić Mistrzynię Świata i v-ce Mistrzynię Europy to jest SZTUKA, której każdemu z trenerów życzę! Brawo trener Józef Warchoł (FightClub Koszalin)

Ps. Przypominam nie znającym geografii, że Koszalin jest również w woj. zachodniopomorskim a Pan Trener Józef Warchoł jest w obecnym zarządzie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.