ARIZA O SWOICH PODOPIECZNYCH

Ostatni kwartał 2011 roku to bardzo pracowity okres dla Alexa Arizy. W miniony weekend swoją walkę stoczył Jorge Linares (31-2, 20 KO), a w najbliższym czasie trzej inni podopieczni kolumbijskiego trenera od przygotowania fizycznego staną do pojedynków w obronie swoich tytułów.

12 listopada uznawany za najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe Manny Pacquiao (53-3-2, 38 KO) na gali w Las Vegas po raz trzeci zmierzy się z Juanem Manuelem Marquezem (53-5-1, 39 KO).

- Manny jest niezwykle skupiony. Ja i on traktujemy tę walkę bardzo poważnie. Przy jego poprzednich starciach z Marquezem nie było mnie jeszcze w obozie. Chcę, żeby tym razem Manny wygrał bezapelacyjnie i wiem, że zrobi to dzięki pracy jaką razem wykonaliśmy - powiedział Ariza.

Tydzień po walce 'Pacmana' na gali w Houston (Texas) do pierwszej obrony tytułu mistrza świata federacji WBC w wadze średniej przystąpi Julio Cesar Chavez Jr. (43-0-1, 30 KO). Rywalem syna legendy boksu będzie bardzo solidny Peter Manfredo Jr. (37-6, 20 KO).

- Julio uwielbia ringowe wojny. To w nich czuje się najlepiej. Przez cały czas naciera i w końcu cię przełamuje, to jego styl. Teraz Chavez ma w sobie zupełnie nowy rodzaj pewności siebie, bo wie, że jest doskonale przygotowany. O to właśnie chodzi. Jego nieustanny atak i ciągła presja odbiorą jego rywalom chęć do walki. Manfredo zapewne będzie starał się boksować bardziej technicznie. Nie lekceważymy go. Julio trenuje ciężko już od trzydziestu dni i jest w fenomenalnej formie - zapewnia szkoleniowiec.

10 grudnia swój ostatni pojedynek w limicie wagi junior półśredniej stoczy Amir Khan (26-1, 18 KO). Brytyjczyk będzie bronił tytułów IBF oraz WBA Super w walce z Lamontem Petersonem (29-1-1, 15 KO).

- Nigdy nie oceniam zawodników po ich ostatnim występie, bo z doświadczenia wiem, że na walki z naszymi podopiecznymi ich rywale przygotowują życiową formę. Duddy i Zbik nigdy nie byli w lepszej formie, niż przed starciami z Chavezem. Maidana nigdy nie prezentował się lepiej, niż w walce z Amirem. Widzieliście odmienionego DeMarco w starciu z Linaresem. Spodziewam się, że Lamont Peterson też będzie najlepszy w całej swojej karierze - oznajmił Ariza.

- Mam nadzieję, że w przyszłym roku dojdzie do walki Amira z Mayweatherem. On może sprawić mu spore problemy. Czasami szybcy zawodnik nie radzą sobie, gdy spotykają przeciwników, którzy nie ustępują im w tym aspekcie. Prawdopodobnie Amira czeka ostatnia walka w junior półśredniej, a potem spróbuje podbić kolejną dywizję. Pojedynek z Floydem może odbyć się w połowie przyszłego roku. W tej chwili nie widzę niczego innego, co może wywołać takie zainteresowanie w mediach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 20-10-2011 23:41:07 
- Manny jest niezwykle skupiony. Ja i on traktujemy tę walkę bardzo poważnie. Przy jego poprzednich starciach z Marquezem nie było mnie jeszcze w obozie. Chcę, żeby tym razem Manny wygrał bezapelacyjnie i wiem, że zrobi to dzięki pracy jaką razem wykonaliśmy - powiedział Ariza.
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 20-10-2011 23:44:40 
Przy poprzednich starciach Marquez był dwa razy groźniejszy niż teraz , Manny wygra bezapelacyjnie , ale dla tego że przeciwnik wychodzi po kasę i jest pozbawiony argumentów przed walką , sam się nie położy ale walka z Floydem pokazała że na wiele liczyć nie możemy 2-3 dobre rundy, niestety ...
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 20-10-2011 23:46:47 
i czy ktoś wie co się dzieje z 1 pogromcą Diablo tym Melkomianem ?

Ni jak w temacie ale zawsze zapomnę zapytać..
 Autor komentarza: Polak18
Data: 21-10-2011 00:05:53 
Chavez Jr uwielbia wojny? Buahaha.Z bezpiecznymi przeciwnikami i w razie czego u siebie,żeby można było zrobić wałek jak ze Zbikiem.On profanuje nazwisko swojego ojca w pewnym sensie,bo tamten nikogo nie unikał i dawał wojny z najlepszymi.Tu widzimy politykę tzw wasylową,czyli jak najbezpieczniej,jak najch*jowiej.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 21-10-2011 09:31:02 
Jak uwielbia wojny dawaj go na Martineza w pólśredniej,,Sergio zrobi mu rpawdziwa wojne hehee
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.