CEZARY SAMEŁKO ZAWODOWCEM

Redakcja, Informacja prasowa

2011-10-13

Uchodzący za jednego z najzdolniejszych pięściarzy młodego pokolenia w Polsce, 19-letni wychowanek Mazura Ełk i przez pewien czas zawodnik klubu Boks Poznań, Cezary Samełko, podpisał kontrakt z grupą 12 Round Knockout Promotions i zadebiutuje na zawodowym ringu 15 października podczas gali w Katowicach.

ZOBACZ WALKĘ OLAŚ vs SAMEŁKO >>

Największymi sukcesami Czarka są srebrne medale mistrzostw Europy w gronie kadetów (Płowdiw 2008) i juniorów (Szczecin 2009), zdobyte w wadze półciężkiej (81 kg).  W 2010 r. Samełko przeniósł się do wagi ciężkiej, w której niestety nie osiągał już wyników na poziomie mistrzowskim.  Do maja br. stoczył w niej 19 amatorskich pojedynków, z których wygrał 8, pokonując m.in. młodzieżowego mistrza Polski, Mateusza Tryca oraz rutynowanego Jacka Głowackiego.

W bieżącym sezonie Cezary Samełko był członkiem kadry narodowej seniorów, występując m.in na Turnieju im. Feliksa Stamma (przegrał z  Turkiem Umitem Can Patirem). W rywalizacji o miejsce w reprezentacji Polski na najważniejsze międzynarodowe imprezy mistrzowskie musiał jednak uznać wyższość Michała Olasia. Dwukrotnie pokonał go także Michał Gerlecki.

Biorąc pod uwagę warunki fizyczne (182 cm i 91 kg) nowego nabytku grupy 12 Round KP, będzie on najprawdopodobniej występował w wadze junior ciężkiej. Życzymy mu sukcesów na zawodowych ringach, na miarę ogromnego talentu.